Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Autobus ve Slaném srazil Kubíčka (†7): Obvinili řidiče, mohly za nehodu jeho pantofle?

Autor: jel - 
8. října 2020
21:13

K tragické události došlo počátkem června na autobusovém nádraží ve Slaném na Kladensku. Autobus tam tehdy najel na ostrůvek zastávky, na němž byli lidé, a to si vyžádalo jeden dětský život. Teprve sedmiletý Kuba nehodu nepřežil. Policie teď po čtyřech měsících vznesla obvinění proti řidiči autobusu, může ho čekat i vězení.

Přestože řada svědků nehody se ihned snažila chlapci pomoci, Kubíček svým zraněním podlehl. Vrtulník, který na místo dorazil, se vracel prázdný. „Jsem vyběhl a okamžitě jsme zachraňovali toho kluka a někdo mi ho dal do ruky, tak jsem ho držel celou dobu a říkal jsem mu, že bude v pořádku a ať se nebojí, že přijede sanitka,“ popsal tehdy pro CNN Prima News jeden ze svědků. U hrozné události byl navíc přítomen jeden z bratrů zesnulého chlapečka. Další tři lidé byli při nehodě zraněni.

Video  Autobus vjel ve Slaném na zastávku plnou lidí. Dítě zemřelo  - Blesk.cz - David Malík
Video se připravuje ...

Řidič autobusu původně tvrdil, že se mu zasekl plyn, po měsících vyšetřování však na vozidle nebyla nalezena žádná technická závada. Spekulovalo se také, že přičinou nehody by mohla být nevhodná obuv šoféra, podle fotografií z místa nehody měl totiž na sobě pouze gumové pantofle. Ani to se však podle TV Prima nepotvrdilo.

Podle policie autobusák nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla. „Obviněný řidič autobusu při najíždění mezi ostrůvky zastávek neúmyslně zavinil dopravní nehodu, když nepřizpůsobil rychlost jízdy autobusu svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při zatáčení vlevo mezi ostrůvky zastávek nezvládl řízení,“ uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Nováková. Osmapadesátiletému muži hrozí až šest let za mřížemi, policie jej obvinila z usmrcení z nedbalosti.

Jirik-ta ( 8. října 2020 21:43 )

6 let se dává za kradení pečiva(?), ne. Nebo jak to je . Ne.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání