Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Jez smrti na Lužnici má další oběť: Tělo vodáka (†34) našli po několika dnech

Autor: ČTK - 
11. srpna 2020
19:35

Policisté v úterý v Soběslavi na Táborsku vytáhli z Lužnice mrtvého muže. Šlo o čtyřiatřicetiletého vodáka, který se v sobotu převrhl na kanoi v Dráchově. Mrtvého těla u soběslavského jezu Valcha si v úterý všimla žena, která na to policisty upozornila, řekl jejich mluvčí Jiří Matzner.

„Policisté vyrozuměli příbuzné a vyšetřovatelé nařídili soudní pitvu," uvedl. Jez v Dráchově se v sobotu po obědě snažili na kanoi sjet dva muži narození v roce 1983 a 1986. Staršího z nich se podařilo zachránit, ve stabilizovaném stavu ho zdravotníci převezli do nemocnice. Mladšího se hned po nehodě najít nepodařilo.

V sobotu rovněž zmizel pod hladinou orlické vodní nádrže muž, jenž skákal ze člunu. Jeho tělo se zatím nepodařilo vypátrat.

Jirik-ta ( 11. srpna 2020 21:02 )

Tuhle jsem je tam pozoroval. V kánoji malou holčinu a jedou tam co je vracák jako hrom. Ještě jedna paní ze břehu na ně volá aby tam nesjížděli. Jestli se převrátí tak ten vracák nepřeplavou a jdou ke dnu. Tak toho nechali. Bylo vidět že o tom nemají páru. Na druhé straně by to šlo. Takto to vypadá když amatéři sjíždí jez. A nikomu nic nedokazuj a sobě taky ne. Pa vodáci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud