Pátek 30. říjen 2020
Svátek slaví Tadeáš, zítra Štěpánka
Zataženo, déšť 11°C

Šokující masakr labutí na dálnici: Bezohlední řidiči před mláďaty vůbec nebrzdili!

Autor: VaB - 
20. července 2020
20:12

Labutí rodinka se u Nýřan rozhodla přejít dálnici D5. To se jí stalo osudným. Řidiči osobáků pozabíjeli mláďata a samce. Přežila jen máma labuť, která ale bude mít doživotní vážné následky. Případ vzbudil velký hněv a odpor nejen u ochránců zvířat. Zvířatům se přitom snažil pomoct dobrosrdečný kamioňák.

Pět labutích mláďat chtěli převést jejich rodiče přes dálnici D5 u Nýřan. To se jim stalo osudným. Situaci popsali ochránci zvířat. „Řidiči kamionů v pravém pruhu zpomalují a se zapnutým ‚varovným‘ projíždějí místem opravdu pomalu. Jeden dokonce zastavuje na sjezdu Nýřany a snaží se nějak pomoc,“ popsal David Melichar z plzeňské pobočky Českého svazu ochránců přírody. 

Ochotný řidič kamionu zastavil a v reflexní vestě doběhl k místu, kde  labutí rodinka přecházela. „I přes viditelné varování kamionů a evidentní pohyb muže v reflexní vestě u krajnice však nejsou řidiči osobních automobilů v levém pruhu ochotni sundat nohu z plynu,“ napsal dál Melichar.

Pak přišla osudná srážka. Řidič osobního auta v levém, rychlém, pruhu ukončil život čtyř mladých mláďat a samce. Podle ochranářů nezastavil a pokračoval dál. „Řidič kamionu hlídá až do mého příjezdu v příkopu samici s přeraženým křídlem a jedno mládě s rozdrcenou nohou. Než sbalím samici a páté mládě, řidiči osobních vozidel opakovaně rozjíždějí již přejetá mláďata,“ napsal Melichar s tím, že po chvíli na místo dojela i dopravní policie. 

„Přijíždí dálniční policie a půjde sebrat mrtvého samce a seškrábat, co zbylo z mláďat ve středovém pruhu. Páté mládě to vzdává při odjezdu z místa. Samice (jediná přeživší) je převezena na Záchrannou stanici živočichů Plzeň. Již nikdy nevzlétne, bude jí zcela určitě amputováno křídlo a čeká ji osud v doživotní invaliditě,“ popsal ochránce přírody osud zraněné labutě.  

Melichara naštvala reakce mnoha řidičů. „Chápu, že nikdo nechce zbytečně riskovat pro pár ptáků, ale naprosto stejná situace může nastat na dálnici kdykoliv a může se jednat o lidské životy,“ napsal. Podle něj je tohle přitom banální bezpečnostní situace. Stačilo zapnout výstražná světla a přibrzdit tak, aby se řidič vyhnul překážce.

Poděkování od ochránce si vysloužil obětavý řidič kamionu. „Velké díky odvážnému řidiči kamionu! Policii, HZS a SSÚD za snahu pomoci. Pozor, do příjezdu těchto složek je místo nehody fakt ‚o d*žku‘, dokud tedy nezačneme za volantem zas přemýšlet. Šťastnou cestu,“ zakončil. 

prazanda1 ( 23. července 2020 22:28 )

Rozježdění tvých dětí by byla ještě větší psina. U toho bych také s kamerou chtěla být. Smíchy by u nás řvala celá rodina.

prazanda1 ( 23. července 2020 22:27 )

Ty trapnej dementní úchyle co to píšeš za pindy.Rakovinu celé rodině hlavně tvým parchantům. Ty kdyby chcípli byla by jich menší škoda než těch labuťátek.

prazanda1 ( 23. července 2020 22:24 )

Tak snad existuje nějaký záznam kamery či někdo zapsal číslo toho zmr.da řidiče.
Třeba mu také někdo rozjezdí jeho parchanty. Z celého srdce bych mu to přála.
Snad to flákne někam do pilíře a zůstane na vozejku.

TomasLB ( 21. července 2020 05:09 )

vtipálku trapnej...vem si tu labut a běž se do ní udělat, to jedinný tě uspokojí.

kralovna-vsech-mori ( 20. července 2020 23:29 )

Seš stený ho-vado jako ti co je úmyslně zavraždili. Dobytku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud