Tibetské dogy na Kroměřížsku potrhaly seniory: Policisté jednu zastřelili

Autor: ČTK - 
8. července 2020
11:42

Policisté v úterý na Kroměřížsku zastřelili psa, který utekl majitelce a pokousal šestasedmdesátiletého muže. Druhého agresivního psa, který na seniora také zaútočil, postřelili. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení by za něj majitelce psů podle trestního zákoníku hrozilo až roční vězení. Zraněný muž skončil v nemocnici.

"Majitelka měla oba psy rasy tibetská doga na svém oploceném pozemku u rodinného domku v obci na Kroměřížsku. Včera (v úterý) dopoledne poté, co psy vyvenčila, dobře nezajistila plechová vrata a psi jí v době, kdy už nebyla doma, utekli na ulici. Venku pak jeden z nich skočil na poštovní doručovatelku a následně oba zaútočili na šestasedmdesátiletého místního muže, kterého povalili na zem a kousali ho po celém těle," uvedla řekla mluvčí policie Lenka Javorková.

Sousedé se podle ní snažili různými způsoby psy od ležícího zraněného muže odlákat a přivolat pomoc. Poštovní doručovatelka pak zavolala na tísňovou linku 158. "Hlídka policistů vyjela neprodleně po oznámení na místo, kde agresivní psi stále na muže útočili. Oba pak začali útočit i na policisty, proto hlídka využila oprávnění a jednoho psa služební zbraní usmrtila a druhého střelou zranila. Muže odvezla se zraněním rychlá záchranná služba do kroměřížské nemocnice," doplnila Javorková.

Tibetská doga napadla v roce 2017 i malou Lucinku z Trutnova:

plysovykozisek ( 8. července 2020 15:04 )

Někoho zastřelit na to jsou policisté machři. Proč taky nezastřelí sami sebe?

tarrica ( 8. července 2020 13:48 )

Mám už třetího retrívra,je z útulku,byl několikrát napaden psy/­něm.ov­čákem­,dobrm­anem aj./ a má problém se psy. Feny i malé,,útočné,,psy bere s nadhledem.
Není nic jednoduššího,než požádat odborníka o pomoc s problémem a pokud to nejde úplně vyřešit,koupit náhubek,nejlépe pevný ,kožený a při každé procházce v dosahu lidí ho psovi nasadit.
Tady psi utekli,nebyli řádně zabezpečeni a vychováni-tak bez debat- potrestat majitele.
Není potřeba nadávat na všechny majitele psů.

zkratik ( 8. července 2020 13:23 )

chudák pes ten za to může????????

nakobyl ( 8. července 2020 12:05 )

Na takové psy by měl být zbrojní průkaz, tedy něco na ten způsob, kdy by majitel prokázal, že se umí o ně starat, vycvičit a ovládat. Náš arogantní soused si pořizuje výhradně agresivního psa. Zatím žádný neutekl, ale.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud