Žena (†49) zemřela při túře v Grand Canyonu. Při 45 °C se jí roztavily podrážky

Autor: shp - 
30. června 2020
18:54

Výlet do arizonského Grand Canyonu je turistickým snem mnohých. Jenže nejde v žádném případě o procházku růžovým sadem. Drsně se o tom přesvědčila Catherine Houeová (†49), která do kaňonu vyrazila se svým manželem a kamarádem. Za procházku vyschlou pouští a nehostinným terénem nakonec zaplatila životem.

Vše začalo jako normální turistický výlet. Jenže v 45stupňovém horku začala být žena dezorientována, uvedl Daily Mail. Trojice se vydala na túru jihokaibabskou cestou, kde ji ve středu zaskočilo extrémní horko. Žena kvůli nesnesitelným teplotám zkolabovala a měla problémy s dýcháním.

Už bylo pozdě

Podle národního parku přiletěla na místo záchranná helikoptéra. Jenže ani zásah záchranářů ženě, které se doslova roztavily podrážky bot, nedokázal pomoci. Bylo již příliš pozdě. Zaměstnanci parku jí poskytli první pomoc a snažili se ji oživit. Jejich snaha však byla bohužel marná.

Výletníci přitom nedbali na varování, která národní park předem vydal. Kdyby ano, mohla žena ještě žít. „Přemýšlíte nad výšlapem v Grand Canyonu tento týden? To není dobrý nápad,“ uvedla správa parku minulý týden. Varování se týkalo právě nesnesitelného horka, které se návštěvníkům může stát osudné.

Grand Canyon neodpouští

Prostředí v Grand Canyonu neodpouští. Horko v kaňonu může způsobit, že se vám rozpadnou boty, nošení turistických bot vede k zapaření nebo puchýřům,“ uvedla dále správa parku. „Než se vydáte na cestu, uvědomte si omezení svá i svého vybavení,“ dodala.

gurke ( 30. června 2020 23:00 )

Lidi zapomínají že život není jútubé. Kdyby byly tak de bilni před pár tisíci lety ,tak by dnes lidi už nebyli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud