Krásný dům v Jablonci po smrti švédské majitelky zel prázdnotou: Po detektivním pátrání připadl státu

Dům v Jablonci nad Nisou.  (Autor: Facebook/ ÚZSVM )
Autor: VaB - 
23. května 2020
12:49

Detektivní prací pracovníci Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyřešili dědictví domu v Jablonci nad Nisou. Jeho švédská majitelka zemřela a neměla dědice, dům proto připadl státu.

Krásný dům s ještě hezčí zahradou v Jablonci nad Nisou zel prázdnotou poté, co zemřela jeho majitelka. Žena neměla děti, dům tak nemohl nikdo zdědit. Jak to vyřešit? 

Na tuto otázku hledali odpověď i pracovníci ÚZSVM. Ti doslova detektivní prací došli k zajímavým závěrům! Nejprve je oslovil právník ze Švédska, který po ženě vyřizoval pozůstalost. „ÚZSVM začal celou věc prošetřovat a vyšlo najevo, že dům je zapsán na nedostatečně identifikovaného vlastníka (NIV). Následovala čilá detektivní práce, kdy bylo potřeba zjistit s pomocí katastrálního úřadu celou historii tohoto majetku,“ napsal ÚZSVM na facebooku.

Poté, co zkompletovali všechny potřebné doklady, podal ÚZSVM okresnímu soudu žádost o projednání majetku v dědickém řízení. „Zde však nastal problém, jelikož bylo potřeba dodat úmrtní list ze Švédska,“ napsali s tím, že jim v tomto pomohla Česká ambasáda ve Stockholmu.

Díky ambasádě se nakonec podařilo vše vyřešit. A výsledek? Majetek připadl státu. Pokud o dům nebudou mít zájem státní instituce, nabídne jej ÚZSVM ke koupi veřejnosti. 

AliAlice ( 23. května 2020 13:32 )

Kdopak asi získá ten dům za pusu ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud