Vykolejil s vlakem u Mariánských Lázní: Jel moc rychle, uvedla policie!

Autor: ČTK, VaB - 
19. května 2020
21:02

Policisté obvinili strojvedoucího kvůli loňské nehodě nákladního vlaku u Mariánských Lázní. Vagony s vápnem vykolejily a spadly ze srázů. Vyprošťovat je musel i hasičský tank. Škoda se vyšplhala k 20 milionům. 

Chebští kriminalisté obvinili z trestného činu ohrožení z nedbalosti strojvedoucího, který loni v červenci vykolejil u Mariánských Lázní. Uvedl to krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Prokáže-li se vina, hrozí čtyřiapadesátiletému muži až osmileté vězení. 

Strojvedoucí jel v úseku s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině tempem 90 km/hod. Vykolejilo tehdy 13 vagonů a lokomotiva vlaku, který převážel vápenec. Při nehodě vznikla škoda 20,5 milionu korun. Policie dospěla k názoru, že strojvedoucí nerespektoval drážní dopravní značení.

„S nákladní vlakovou soupravou skládající se ze dvou tažných elektrických lokomotiv a 17 vagonů pro přepravu sypkých hmot jel ve směru jízdy z Chodové Plané na železniční stanici Mariánské Lázně. U Mariánských Lázní podle vyšetřování vjel do pravotočivé zatáčky, ve které je nařízena maximální průjezdní rychlost na 30 km/h, rychlostí 90 km/h,“ popsal Kopřiva. 

Trať z Mariánských Lázní na Plzeň v době nehody protínala stavbu obchvatu Mariánských Lázní a v místě nehody vedla po provizorním náspu. Proto tam byla rychlost omezená. Vlak sice na náspu začal brzdit, přesto vykolejil a poškodil železniční svršek, spodek i trakční vedení.

Likvidace havárie a oprava poškozeného úseku trati trvala do 15. srpna, kdy se na trať vlaky vrátily. Při jedné z nejvážnějších nehod v nákladní železniční dopravě za poslední desítky let se nikdo nezranil. 

Venasy ( 19. května 2020 22:47 )

Když napíšete A, napište i B. Vše byla blbá shoda nešťastných náhod.Držím palce,ať mu to dobře dopadne. Je to pohodový kluk, dobrý parťák.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud