Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Policisté zasahovali na sídlišti proti výtržníkům: Rozvášněný dav je zasypal kamením!

Ilustrační foto  (Autor: Pluska.sk)
Autor: ran - 
14. dubna 2020
16:45

Panelové sídliště ve slovenském městě Bardejov v neděli zažilo nepěkný incident. Příjezd dvou policistů, kteří byli přivoláni kvůli rušení veřejného pořádku, se nesetkal mezi tamními rezidenty s pochopením. Na policisty začalo létat kamení a další předměty z rukou několika desítek rozhněvaných občanů!

Bardejov je město zapsané mezi památkami UNESCO pro své krásně zachovalé středověké centrum. Sídliště kolem už ale tak krásná nejsou. Na jednom z nich v neděli došlo podle informací slovenského deníku Plus Jeden deň v neděli 12. dubna ke střetu tamních obyvatel se zasahující policejní hlídkou.

Policisté byli přivoláni kvůli rušení veřejného pořádku, situace na místě se po jejich příjezdu ještě vyhrotila. Asi 50 obyvatel sídliště dvojici policistů zasypalo sprškou kamení.

Oba policisté utrpěli zranění, výtržníci také způsobili škodu na jejich vozech. Po zalarmování posil na místo dorazilo 30 jejich kolegů, kteří zjednali pořádek. „Byli zadrženi tři lidé,“ uvedla prešovská krajská policejní mluvčí Jana Ligdayová.

Proti policejnímu zásahu se ozvala slovenská romská unie ústy jejího předsedy Františka Tanka, který označil jednání policistů za nepřiměřené. „Podle informací od obyvatel byla brutalita zásahu neadekvátní a otázka je, zda vůbec byla opodstatněná,“ uvedl. 

Další videa
Články odjinud