Postrach lyžařů léta děsil horská střediska: Konečně ho máme! ohlásila policie

Rakouská policie dopadla zloděje lyží.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
6. března 2020
17:00

Rakouská policie zadržela Čecha, kterému připisuje krádeže lyží v lyžařských regionech od roku 2012. Jen za letošní zimní sezonu prý ukradl lyžařské vybavení za tři čtvrtě milionu! 

Lyžařské vybavení za 30.000 eur (763.000 korun) ukradl jen za letošní rok zadržený český zloděj, uvedla rakouská policie. Dopadla ho na počátku března v hotelu v tyrolském Seefeldu. V jeho pokoji nalezla vícero párů lyží, které při pobytu odcizil. Čech, kterému je 43 let, se k některým z činů doznal.

Pátrání vedly úřady v Salcbursku, kde policie od roku 2012 zaznamenala zvýšený počet krádeží v lyžařských střediscích. Čech ale působil i v Tyrolsku, Korutanech a ve Štýrsku. Případy se shodovaly v tom, že vybavení mizelo z hotelových lyžáren.

Zloděje, který lyže odnášel ve vlastních vacích, také často zaznamenaly kamery. Letos v únoru se policii muže podařilo identifikovat a ve středu zadržet v Tyrolsku.

Čech se podle policie soustředil především na dražší sjezdové lyže, bral ale i běžky, snowboardy, helmy a jiné vybavení. Vyšetřovatelé uvedli, že za jedinou sezonu ukradl asi 40 sjezdových lyží, čtyři páry běžek a také snowboardy a lyžařské boty. Celkovou škodu, kterou za léta své činnosti způsobil, ale policie ve zprávě nevyčíslila.

scaero ( 6. března 2020 17:20 )

prosím rakouskou justici verejne ho popravte

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud