Tragédie ve Vejprtech si vyžádala osm životů: Lidé poslali obětem téměř milion korun!

Autor: VaB - 
4. února 2020
16:00

Tragédie ve Vejprtech zasáhla celé Česko. Při požáru domova pro osoby se zdravotním postižením zemřelo osm lidí, spousty se jich zranilo! Lidé klientům domu Kavkaz poslali téměř milion korun!

Požár v domově pro osoby se zdravotním postižením vypukl 19. ledna ve čtyři hodiny ráno. Na místo tak okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů, záchranářů a policistů. Kvůli nepříznivému počasí nemohl vzlétnout záchranářský vrtulník. Začala tak velká záchranná akce.

V době příjezdu byla budova silně zakouřená a z oken šlehaly plameny. Nikdo ještě netušil, že se požár zapíše do historie jako druhý nejtragičtější požár v historii samostatné České republiky! Zemřelo osm osob, přes třicet se jich zranilo.

Po několika dnech vyšetřování ukázali hasiči na epicentrum požáru. Byl jím gauč ve společenské místnosti, dům Kavkaz z požáru podezřívá tři své klienty, před lynčem je „uklidili“ do psychiatrické léčebny. „Nepřekvapilo nás to, po jejich příchodu už dříve došlo k drobným zahořením,“ sdělil Viktor Koláček Deníku N. 

Město Vejprty založilo transparentní účet, který má pomoci přeživším klientům, kteří přišli o domov. Hlavním účelem sbírky je rekonstrukce poničeného objektu. Na transparentním účtu se podařilo vybrat neskutečných 991 tisíc korun! 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud