Kněze Marcela přistihli v hotelu s mladíkem: Prohřešky má napravit pokáním v Itálii

Autor: chal - 
4. února 2020
12:23

Katolický kněz Marcel Puvák (41) byl svlečený jen do spodního prádla, když k němu do hotelového pokoje vtrhl polský aktivista Zbigniew Stonoga a obvinil ho z pedofilie. S duchovním byl totiž na pokoji mladší muž, o kterém si Puvák podle Stonogy myslel, že je nezletilý. Jak se ovšem ukázalo, kněz žádný trestný čin nespáchal. Církevní trest ho ale neminul.

Koncem loňského října polský podnikatel a aktivista Zbigniew Stonoga obvinil českého kněze Marcela Puváka z pedofilie. Stonoga duchovního překvapil v hotelovém pokoji téměř svlečeného, společnost mu dělal mladší muž.

Puvák se přiznal, že s ním chtěl mít sex, nicméně obvinění z pedofilie popřel. Jak zjistil server iRozhlas.cz, polská policie mu dala za pravdu, trestný čin se podle vyšetřovatelů nestal. Kněze tak potrestala pouze katolická církev.

„Jednání, kterého se jmenovaný dopustil, není ani v církevním trestním právu přímo definováno jako trestný čin, ale je závažným porušením kněžského závazku celibátu. A s ohledem na okolnosti také velkým pohoršením a poškozením dobrého jména církve,“ řekl webu iRozhlas.cz Pavel Siuda, mluvčí ostravsko-opavské diecéze.

Církevní soud Puváka vzhledem k doznání, projevené lítosti a rezignaci na jeho funkce potrestal mírněji, podle iRozhlasu se má kát v komunitě v Itálii. Kromě toho kněz prozatím nesmí sloužit mše.

Zbigniew Stonoga se dlouhodobě snaží odhalovat praktiky pedofilů v Polsku. Záznam „nachytání“ českého kněze zveřejnil na svém kanálu na youtube.

_zacotomame ( 2. března 2020 23:10 )

Pokud byl ten druhej buzík plnoletý, divím se, že ten fráterník aktivistu nezažaloval. Kdybych byl na hotelu s nějakou štětkou a někdo mi tam vlítnul a fotky pak zveřejnil, stáhnu ho z kůže.

_zacotomame ( 2. března 2020 23:04 )

Tady by museli sedět 6 let v base všichni cigáni. V patnácti už to obvykle mají cigošky dávno za sebou a není výjimkou ani patnáctiletá rodička. Jenže tady je to trestné před 15 tým rokem pouze u majority. U cigánů to patří k jejich kultůře.

zdenek43 ( 4. února 2020 16:53 )

2016 - Na šest let do vězení zamíří Adam Johnson. Nyní již bývalý záložník Sunderlandu si odpyká trest za sexuální kontakt s nezletilou dívkou...

Johnson byl za sex s 15letou dívkou zatčený loni v březnu, ovšem den poté byl na kauci propuštěn a nadále zůstal na svodobě.

K činu se bývalý reprezentant Anglie přiznal až před několika týdny, načež byl okamžitě vedením Sunderlandu, kde do té doby pravidelně nastupoval, propuštěn.

Poté byl 28letý záložník u soudu uznán vinným, za což ho čekal trest od čtyř do deseti let, Johnson nakonec do vězení zamíří na šest let. Tak jako tak to pro odchovance Middlesbrough, jenž před příchodem na sever Anglie nastupoval za Manchester City, znamená konec hráčské kariéry.

zdenek43 ( 4. února 2020 16:45 )

takze TADY mame E X C O R C I S T U - ktery zakazdkou cenu chce palit CARODEJNICE a Svet ho vtom podporuje???? - - - Polský aktivista?? a bloger Zbigniew S t o n o g a podle vlastních slov monitoruje sociální sítě, kam chodí i pedofilové....

NO AKTIVISTA - FANATIK ,,,,, takkk a TED COOOOO ????? co bude SVET delat ????

sex muzete mit s osobou starsi 18 let - - Legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku - V Česku je věková hranice pro legální pohlavní styk 15 let. Ta je specifikována § 187 trestního zákoníku (zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů): „Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.“

V Československu byl homosexuální pohlavní styk zakázán do roku 1961. Tehdejší nový trestní zákoník stanovil věkovou hranici způsobilosti pro homosexuální pohlavní styk na 18 let. Tato hranice byla v roce 1990 zrušena, resp. sjednocena s věkovou hranicí pro heterosexuální pohlavní styk na 15 letech.

NO HLAVNE ZE V Cesku mame slavneho - M A T U S E --- 2018 - Vztah zpěváka Bohuše Matuše (45) a Lucie (15) ..... 2019 - Lásku „se vším všudy“ už Bohuš Matuš (45) a jeho neplnoletá přítelkyně Lucinka (16) nikterak neskrývají, a naopak na sociálních sítích z nich zamilovanost srší na všechny strany..........

havran2 ( 4. února 2020 15:46 )

Uříznout mu šulina a žádné příště nebude !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud