Marian ukradl šperky za 24 milionů, u soudu vše sváděl na schizofrenii

Autor: ČTK - 
29. ledna 2020
20:27

Ústecký krajský soud na základě nepřímých důkazů odsoudil na osm let vězení Mariana I., jenž loni ukradl šperky a peníze ze sejfu ve zlatnictví v Teplicích. V obchodě způsobil i další škodu, celkem byla téměř 24 milionů korun, obžalovaný musí podle rozsudku zaplatit pět milionů korun.

Soud uznal muže vinným na základě pachové stopy na kovové tyči objevené ve zlatnictví. V neprospěch muže svědčily i kamerové záznamy z okolí klenotnictví a lup, který u něj policie objevila. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

"Nebyl schopen vysvětlit, jak k věcem přišel," řekl dnes soudce. Dodal, že soud nepřišel na žádné polehčující okolnosti. Muž byl již v minulosti za krádeže ve vězení. Krádež vloupáním se stala ve zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic v noci na 11. března 2019.

Zloděj vylezl na střechu sousedního domu a seskočil z ní na terasu budovy, v které sídlí provozovna. Násilím se dostal dovnitř a ukradl z trezoru 10.000 korun, zdemoloval techniku a zařízení, ukradl šperky a hodinky. Do prodejny se vypravil několik týdnů poté, co ji vykradla skupina z Litvy.

Policisté téměř veškeré ukradené zboží objevili. Třiapadesátiletý muž si prý není krádeže vědom, své chování přisuzuje schizofrenii. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie u něj žádnou nemoc nepotvrdili, nevylučují však poruchu osobnosti.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud