Řidič srazil u školy čtyři děti! Za čtyři roky jsem něco podobného nezažil, říká svědek

Aktualizováno -
27. ledna 2020
20:51
Autor: VaB, chal - 
27. ledna 2020
10:08

K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí ráno na Pardubicku. Řidič golfu (45) srazil na přechodu u školy čtyři chlapce! Jednoho s vážnými zraněními musel transportovat vrtulník do nemocnice. 

Deset minut po sedmé hodině ráno došlo v Rohovládově Bělé nedaleko Pardubic ke střetu auta s chodci. Na místě byly celkem čtyři zraněné děti. „Řidič golfu srazil na přechodu pro chodce u základní školy čtyři děti ve věku od deseti do dvanácti let. Dechová zkouška byla u řidiče negativní,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská s tím, že místo bylo částečně průjezdné.

„Naše posádky na místě musely ošetřovat čtveřici zraněných, jeden zraněný utrpěl vážné poranění horní poloviny těla a byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové,“ doplnil mluvčí ZZS Pardubického kraje Aleš Malý. 

Dodal, že zbylou trojici zraněných převezly do Pardubické nemocnice pozemní posádky. Podle strážníků městské policie z Lázní Bohdaneč, kteří na místě nehody pomáhali ostatním záchranným složkám, utrpěli lehčí zranění.

Golfu údajně na poslední chvíli uskočil muž, který podle svých slov v obci dětem pomáhá s přecházením už čtyři roky a nikdy se mu nic podobného nestalo. „Já jsem uskočil, jinak by mě porazil taky,“ řekl televizi Nova s tím, že řidič golfu možná nedodržel maximální povolenou rychlost.

Šofér s tím nesouhlasí. „Jel jsem pomalu. Určitě míň jak padesát,“ vysvětloval Nově. Do jeho vozu po sražení dětí nabouralo další auto. „Nebyl dostatek času, aby někdo mohl vůbec zareagovat,“ sdělil televizi řidič druhého havarovaného vozidla.

Incident měl několik svědků. „Jestli koukal do mobilu nebo koukal jinam… On je plynule nabral. Dvě děcka se projela po kapotě,“ popsal jeden z nich. Policisté podle Novy zjišťují, jestli má k výkonu práce platná pověření.

Video Odlet vrtulníku od nehody - MP Lázně Bohdaneč

karambol ( 28. ledna 2020 11:03 )

přechod,výstražná značka potor děti co vic!!

pajato73 ( 28. ledna 2020 10:59 )

proste u prechodu a zvlaste u skol a skolek zpomalit na Minimum a hotovo. Neni tady o cem diskutovat. Kdyby cemel na cestu a ne do mobilu nebo do novin, tak by to ubrzdil. a ten za nim to same. smula

zvonik54 ( 28. ledna 2020 07:30 )

juuuheláku, když se domluvím se 6ti kámošema a začneme na přechodu přecházet sem tam přes silnici a zpět, tak svým autem a se svým ohledem k rozpustilejm dětem, vůbec přes přechod nepřejedeš! A můžeš být ohleduplný jak chceš!

zvonik54 ( 28. ledna 2020 07:15 )

Praxe v takových případech vypadá tak, že děti čekají na okraji přechodu, právě když nic nejede, a jakmile přijíždí auto i pomalu, obratně naskočí do vozovky těsně před přijíždějící auto. - Následuje náramný smích, když je řidič z dětí vystresovaný. - Jenže to nikdo nevyšetřuje, protože se nikomu nic nestalo, když to řidič stihne ubrzdit.
Mně osobně se stalo, že jsem stihl své auto zastavit před přechodem v Podbabě a zezadu do mě nabourala s Volvem těhotná ženská. Když přijeli policajti vyšetřovat, oznámili mi, že žena si přeje, abych vzal vinu na sebe, pro náhlé bezdůvodné zabrždění, že je vystresovaná a Volvo, že není její... - Takhle se to řeší v demokracii!

blecktajp ( 28. ledna 2020 00:23 )

Proto mam v aute kamery. Nekdy vletej chodci do vozovky jak bezmozci, svedectvi cigose s placackou je taky na vode, ten ma hlavne strach o sebe a svoje alibi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud