Děsivá srážka tramvají v Liberci: Šokovaný řidič skončil na boku!

Autor: sil, ČTK - 
4. prosince 2019
15:14

Dvě tramvajové soupravy se srazily ve středu ráno v libereckém Dolním Hanychově. Nehoda se podle mluvčí dopravního podniku Martiny Poršové stala ve chvíli, když souprava jedoucí z centra města odbočovala na točnu a křížila kolej tramvaji jedoucí od Ještědu. Nehoda se obešla bez zranění, jeden řidič tramvaje utrpěl šok.

V Liberci v Dolním Hanychově se ve středu ráno srazily dvě tramvaje, zadní vůz jedné soupravy se převrátil na bok. „Tramvaj narazila do druhého vozu odbočující soupravy, který se převrátil a je značně poškozen. Škoda se odhaduje na půl milionu korun,“ řekla Blesku mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. 

V obou soupravách jelo celkem sedm pasažérů, kterým se naštěstí nic nestalo. Jeden z řidičů tramvaje utrpěl šok a záchranka ho převezla do nemocnice. Nehodu šetří policie.

V soupravě zajíždějící do točny byl v předním voze jeden cestující se psem, ve druhé soupravě cestovalo šest lidí. Okolnosti a příčiny nehody vyšetřují dopravní policisté, dodal. 

Nehoda se stala kolem 6:00 u točny tramvaje nedaleko Základní školy Ještědská. „Jedna souprava zajížděla do točny a druhá jela shora z Horního Hanychova. A ten, co jel shora, naboural do zadního vozu toho, co jel do točny. Proč se tak stalo, zatím nevíme," dodala pro ČTK Poršová.

Místo tramvají jezdily skoro do 10:00 v úseku Rybníček - Horní Hanychov náhradní autobusy. Okolnosti a příčiny nehody vyšetřují dopravní policisté. 

horalysa ( 4. prosince 2019 17:13 )

Tramvaj nechtěla uhnout, tak druhý řidi tramvaje se rozhodl ji přeskočit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud