Policie zná totožnost mrtvého z domu v Lenoře: Exploze připravila o domov deset lidí

16. října 2019
14:11

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny, uvedli ve středu policisté na svém webu. Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

„Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Kvůli neštěstí stále zůstává mimo domov deset lidí. Čekají na výměnu zničených oken. „Podle informací, které máme, by se na tom mělo začít pracovat v příštím týdnu,“ řekl starosta Lenory Antonín Chrapan. Kvůli neštěstí vznikly dvě sbírky. V současnosti je na účtech dohromady více než dva miliony korun.

Přivolaný statik na místě po neštěstí potvrdil, že dva sousední bytové domy není třeba strhnout. Exploze je také zčásti poničila, nikoliv ale fatálně. Vyhořelý dům ale zbourán bude a místo po něm zůstane prázdné. Lidé na místě tragédie žít nechtějí. Připomíná to situaci z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde v únoru 2013 psychicky labilní muž vyhodil do povětří panelový dům. Při tragédii zahynulo šest lidí, tři z nich byly děti. Sedmá oběť zemřela na následky zranění v nemocnici. Ani tam místo strženého domu nevznikl nový.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud