Pět zraněných po výbuchu rodinného domu: Explozi způsobily dvě nájemnice záměrně!

Autor: chal - 
18. 9. 2019
22:16

Pět zraněných si ve středu vyžádal výbuch domu v Münsteru na západě Německa. Explozi podle vyšetřovatelů způsobily záměrně dvě obyvatelky domu v okamžiku, kdy je v doprovodu policie přišla vystěhovat soudní vykonavatelka. Zranění při výbuchu utrpěli také dva koně, které musel veterinář utratit.

Podle vyšetřovatelů se 67letá žena a její 38letá dcera chtěly vyhnout nucenému vystěhování a raději se pokusily spáchat sebevraždu. Dům na okraji Münsteru, ve kterém žily, vyhodily do povětří v okamžiku, kdy u dveří zazvonila soudní vykonavatelka v doprovodu tří policistů.

Obyvatelky domu utrpěly těžká zranění, výbuch a následný požár ale přežily. Lehčí zranění utrpěli také tři policisté, soudní vykonavatelka vyvázla bez zranění. Neštěstí nepřežili dva koně, které jejich majitelky před výbuchem zjevně přivedly do domu. Jejich zranění byla natolik vážná, že je museli veterináři utratit.

Podle vyšetřovatelů výbuch způsobil puštěný plyn. Po uhašení požáru hasiči ze zničené budovy vynesli ještě několik neporušených plynových láhví.

Protože ženy ve snaze spáchat sebevraždu ohrozili život dalších osob, vyšetřuje policie případ jako pokus o vraždu.

Podle agentury DPA ženy, které výbuch způsobily, nebyly majitelkami domu, pouze si jej pronajímaly. Právě spory s majitelem kvůli neplacení nájmu vedly k pokusu o jejich nucené vystěhování.

rada42 ( 19. září 2019 07:27 )

Vyžírky , které nechtějí za nic platit - jako u nás v ČR.

Ruth ( 18. září 2019 23:26 )

Chudáci koně

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud