Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Řidič autobusu za jízdy zkolaboval: Zastoupil ho neznámý muž! Hledá se hrdina, který zachránil desítky životů!

Aktualizováno -
16. září 2019
12:40
Autor: ČTK - 
16. září 2019
11:03

Neznámý muž převzal v pondělí ráno za jízdy řízení linkového autobusu na rychlostní silnici z Liberce ve směru na Turnov poté, co řidič zkolaboval. V autobuse jelo skoro 50 lidí, z cestujících se nikomu nic nestalo. Čin neznámého považují liberečtí mluvčí záchranné služby i policie za výjimečný.

„Pokud to tak skutečně bylo, jako že s největší pravděpodobností ano, že se jeden z cestujících chopil řízení autobusu, tak se jedná o neuvěřitelný heroický čin. Zachránil tím zdraví a životy bezmála 50 osob,“ řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský. Duchapřítomnou reakci neznámého ocenil i mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

„Kdyby nikdo nezareagoval, autobus by se převrátil nebo se stalo cokoliv dalšího, tak samozřejmě mohl být velký problém a mohli jsme tady mít hromadné neštěstí,“ řekl. Řidič autobusu zkolaboval krátce po 7:15 na čtyřproudé silnici nedaleko odbočky na Jablonec nad Nisou. Podle Robovského dostali oznámení o kličkujícím autobusu, který narazil do svodidel.

„Podle předběžných informací řidič autobusu pravděpodobně vlivem nějaké zdravotní komplikace zřejmě zkolaboval. Po nárazu do svodidel měl vypadnout zpoza volantu,“ uvedl Robovský.

Podle dosavadního zjištění se poté řízení duchaplně ujal jeden z cestujících a s autobusem jel ještě asi kilometr dál k benzinové stanici v Hodkovicích nad Mohelkou, kde mohl bezpečně zastavit.

Řidiče autobusu odvezla záchranná služba do nemocnice v Turnově. "Předpokládáme, že má nějaké interní onemocnění, které jsme nedokázali specifikovat, proto jsme ho přepravili na interní ambulanci k dalšímu vyšetření," dodal Georgiev.

Byli jste ve zmíněném autobusu, nebo znáte totožnost hrdiny? Volejte na 724 014 586, nebo pište na tip@blesk.cz!

jasnovidec01 ( 16. září 2019 18:06 )

oxy-gene .P. nepruď ...poenta je jinde ,ale to ty nechápeš co ?ty oxy gente.

jasnovidec01 ( 16. září 2019 16:24 )

starypes: Jasně vidím, že jsi vůl..... to říkáš ty jo ???ty kastráte haha

jasnovidec01 ( 16. září 2019 13:23 )

teď je frajer !!ale policajti budou zkoumat jestli měl oprávnění k řízení autobusu ..v Česku je předci dobro potrestáno ..buďme rádi že lidem se nic nestalo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání