Vážná nehoda na Orlickoústecku: Jeden mrtvý a 8 zraněných! Mezi nimi i děti

Aktualizováno -
12. září 2019
13:57
Autor: ČTK, lm - 
12. září 2019
13:47

Nejméně jeden lidský život si vyžádala tragická dopravní nehoda na Orlickoústecku. Při srážce dvou osobních aut se dalších osm lidí zranilo, z toho dva těžce. Podle hasičů jsou mezi raněnými i dvě děti.

K tragické nehodě došlo kolem poledne na silnici I/35 u obce Týnišťko na Orlickoústecku. "Na křižovatce se střetla dvě osobní vozidla. Na místě zasahuje pět jednotek požární ochrany. Jednu osobu hasiči museli vyprostit," napsali hasiči Pardubického kraje.

"Na místě bylo celkem 9 osob, z toho 8 zraněných, z toho 2 děti. Jedna osoba na místě svému zranění podlehla," doplnili později. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník, který měl podle informací ČTK od mluvčího záchranné služby Aleše Malého do nemocnice transportovat mladou ženu se zraněním dolní poloviny těla. V nemocnici skončilo i dvouleté dítě. Zranění ostatních šesti lidí byla středně těžká.

Policie na twitteru uvedla, že významná dopravní tepna, silnice I/35 je uzavřená, mezi Jaroslaví a Vysokým Mýtem je objížďka. Silnice 35 je alternativní trasou z Čech na Moravu k dálnici D1. Závažná dopravní nehoda se na téže silnici stala i ve středu. Po polední srážce kamionu s dodávkou u Holic na Pardubicku tam zemřel jeden z řidičů, silnice byla uzavřená zhruba sedm hodin.

bobeszchaloupky ( 12. září 2019 15:00 )

ještě, že nebyli řidiči důchodci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud