Autobus vjel do rozvodněné řeky: Sedmnáct mrtvých a desítky zraněných!

Také těžký autobus se může někdy stát kořistí rozbouřeného živlu (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
9. 9. 2019
15:13

Při nehodě autobusu na jihovýchodě Maroka zemřelo nejméně 17 lidí a dalších 29 se zranilo. Linkový autobus se převrátil, když se pokusil přejet most přes rozvodněnou řeku. S odvoláním na prohlášení tamních úřadů o tom informovala agentura AFP. 

Havárie se stala v neděli 8. září, kdy se přivolaným záchranářům podařilo najít těla šesti cestujících. Dalších 11 obětí objevili při následné pátrací akci, která stále pokračuje, a není proto vyloučeno, že se konečný počet mrtvých ještě zvýší. Zdravotní stav téměř třiceti zraněných je podle ministerstva zdravotnictví stabilní. 

Před povětrnostními podmínkami varoval i ministr rozvoje a dopravy, který provincii Ar-Rašídíja navštívil. Místní by si podle něj měli počínat opatrně a vyvarovat se hlavně jindy vyschlých koryt řek, které jsou při deštích plné vody.

Maroko za posledních deset dní zasáhly silné bouřky, které si už na konci srpna vyžádaly nejméně sedm životů. Po prudkých lijácích se z břehů vylila řeka ve vesnici Tizert v provincii Taúdant a zaplavila místní fotbalové hřiště. Bleskové povodně, při kterých se suchým krajem znenadání převalí velké množství vody, způsobují škody pravidelně. Při deštích v roce 2014 zemřelo na jihu země okolo 50 lidí. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud