Neděle 16. května 2021
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Oblačno, déšť 16°C

Autistický Adámek se ztratil ze zahrady na koloběžce: Vytáhli ho z řeky Ohře

Aktualizováno -
9. září 2019
13:04
Autor: dce - 
9. září 2019
12:52

Pořádné štěstí měl Adámek z Kynšperka nad Ohří. Zmizel ze zahrady domu, kde bydlí, na koloběžce. Byla po něm vyhlášena rozsáhlá pátrací akce, díky které se ho nakonec podařilo včas najít. Policisté ho vytáhli z řeky a malého autistu na posledních chvíli zachránili před utopením.

Dramatické chvíle si prožila rodina z Kynšperka nad Ohří - jejich malý synek, který trpí autismem, se ztratil ze zahrady domu na koloběžce. "Operační důstojník proto ihned přijal příslušná opatření a zahájil pátrání. Do pátrací akce byl zapojen maximální počet policejních hlídek," uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Chlapce po necelé hodině našla hlídka poblíž cyklostezky v řece Ohři. "Díky rychlé reakci policisty prap. Petra Baloga, který ani na chvíli nezaváhal, pro chlapce do řeky vlezl a vytáhl ho s ostatními policisty na samotný břeh," popsala mluvčí.

Policisté chlapci poskytli na místě první pomoc, dali mu suché oblečení a vzali ho do tepla, než pro něj přijela záchranka.

Jeho tatínek později celou událost vysvětlil na Facebooku a poděkoval policistům a všem svědkům za záchranu synka. "Velmi rád bych poděkoval Policii ČR za záchranu mého syna v dnešní polední pátrací akci. Rychle, kompetentně a přátelsky jednaly tři, přes nouzové číslo 158, alarmované hlídky na moji informaci, že se z naší zahrady v osadě 5 náhle na koloběžce vzdálil syn Adam Ian, a já jsem jej v lese nad Sýkorákem kvůli jeho rychlosti ztratil z očí a běžel na opačnou stranu, čímž získal náskok a zmizel."

Popsal, že Adam kvůli autismu příliš nekomunikuje, a když už, tak spíše ve své mateřštině - jeho maminka je Filipínka. "Přivolaná další hlídka se psem z Lokte šla po stopě od koloběžky směrem k Ohři, kde našli Adama stát v řece. Jeden z obětavých policistů přebrodil řeku, kdy mu místy voda sahala až po prsa a Adama vytáhl na břeh!" popsal dramatickou záchranu otec.

Chlapeček nebyl zraněn ani podchlazen, rodiče si ho tak mohli odvézt rovnou domů. 

Další videa
Osoby v pátrání