Policisté načapali v bistru v Kroměříži opilé rodiče s kojencem: Dítě jim sebrali!

Policie při kontrole přistihla v hospodě opilé rodiče i s kojencem! (Ilustrační fotografie)
Autor: ČTK - 
2. září 2019
16:35

Policisté přistihli v pátek při kontrole bistra v Kroměříži opilé rodiče s devítiměsíčním kojencem. Matka nadýchala 1,19 promile a otec 1,61 promile. Malého chlapce na místě převzali pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dítěte (OSPOD) a předali ho babičce. Řešení případu má ve své kompetenci OSPOD, řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Večerní kontrola policistů v bistru souvisela s celostátní akcí nazvanou „Hazard, alkohol, děti“, která byla zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Policisté při ní v pátek a sobotu odhalili ve Zlínském kraji 12 dívek a 15 chlapců ve věku od 15 do 18 let, kteří pili alkohol.

Desítky policistů při akci navštívily restaurace, kluby, zábavní podniky, diskotéky a zamířily i do parků nebo na náměstí. Ve 42 podnicích policisté zkontrolovali téměř 200 lidí. „V jejich sítích uvízlo 27 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,23 promile u mladistvé dívky,“ doplnila mluvčí.

Na kontrolách se podle ní podíleli také hasiči, strážníci, hygienici a pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dítěte. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud