Dramatické záběry z Kolína: Kamion si to namířil rovnou před projíždějící rychlík!

Autor: rc - 
27. 8. 2019
18:55

Stačilo málo a došlo k tragédii! Pár minut poté, co vyjel strojvedoucí ze stanice v Kolíně, na přejezdu spatřil kamion, který uvízl pod závorou. Strojvedoucí naštěstí stačil na poslední chvíli vlak zastavit a zabránil tak střetu.

K dramatické události došlo v pátek dopoledne u Kolína. Vlak, který pár minut před jedenáctou hodinou vyjel z tamní stanice, musel náhle zastavit! Na přejezdu byl pod závorou uvízlý nákladní vůz.

„Zaseklý vůz naštěstí stihl na přejezdu kousek zacouvat, a tak nestál vlaku přímo na cestě. Strojvedoucí vlak po zpozorování vozu zastavil a informoval centrální dispečerské stanoviště, které zastavilo na trati provoz. Ten byl obnoven po vyproštění automobilu. Cestující ani vlak nebyli nijak ohroženi,“ uvedl v prohlášení Emil Sedlařík, tiskový mluvčí Leo Express. Podle informací webu Novinky.cz měl řidič kamionu od nehody ujet a pátrá po něm policie.

V květnu se odehrál podobný incident v Přerově. Strojvedoucí tam musel náhle zastavit poté, co uviděl náklaďák uvízlý pod zábranami. „Vůz naštěstí nestál přímo na kolejích, i tak zabezpečovací zařízení strojvedoucího varovalo a strojvedoucí vlak zastavil,“ uvedl Sedlařík. Nákladní vůz měl navíc převážet nebezpečné látky. „Cestující ani vlak nebyli v ohrožení, a proto strojvedoucí pokračoval v jízdě,“ dodal mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud