Dramatická záchrana českých turistů: V pasti se ocitli vlastní vinou! říká horská služba

Ilustrační fotografie
Autor: VaB - 
27. srpna 2019
19:06

O pořádnou ostudu se postarali dva čeští turisté, kteří v pondělí vyrazili na túru do Martinských holí na Slovensku. Na náročnou ferratu totiž vlezli bez potřebného vybavení i zkušeností a to se jim pochopitelně vymstilo. Uvízli a pak volali o pomoc záchranářům.

Dvojice českých turistů si vyrazila na výlet do Martinských holí v pondělí po poledni. Na náročný terén ale nebyli vůbec připraveni. „Během přechodu B varianty ferraty HZS na Martinských holích uvízli v kluzkém terénu a nedokázali túru dokončit,“ popsala na svých stránkách slovenská horská záchranná služba, která se jim ihned po oznámení vydala na pomoc.

Když dvojici našli, zjistili, že ani jeden z nich nemá ferratový set! Ten se skládá z přilby, sedacího úvazu, tlumiče pádů a rukavic. „Turisté neměli ferratový set a ani dostatek zkušeností. Na pomoc jim přišli tři záchranáři horské záchranné služby, kteří dvojici poskytli vybavení a doprovodili je do bezpečného pěšího terénu na Martinských holích,“ doplnili záchranáři s tím, že odtud pak dvojice už pokračovala samostatně. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud