Tragédie na Děčínsku: Tady zemřela máma tří dětí při bouřce!

Autor: miv - 
7. 8. 2019
18:00

Tragicky skončila dovolená čtyřčlenné rodiny, která trávila prázdniny v kempu Mosquito u Vysoké Lípy. Když v úterý odpoledne vyrazila na výlet, přihnala se bouřka. Matku (†40) tří dcer následky zásahu elektrickým výbojem připravily o život.

Blesk do smrku udeřil zrovna ve chvíli, kdy pod stromem procházela žena se svými třemi dcerami. Vysoký a vzrostlý strom elektrický výboj bohužel přitáhl a ten z něho pak přeskočil a zasáhl rodinu pod ním. Nejhůře to odnesla právě maminka tří dcer, které se zastavilo srdce.

 „Když si ženu převzala lékařská posádka, podařilo se ji oživit,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. V péči lékařů skončily také tři zasažené dívky s různě těžkým zraněním.

Ve středu ale přišla z nemocnice smutná zpráva. „Žena po zásahu bleskem zemřela,“ oznámil mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. Její dcery zůstávají zatím v nemocnici. „Všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v péči lékařů dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice,“ doplnil.

Kde se ukrýt při bouřce?

Ve Vysoké Lípě i jejím okolí jsou zásahy bleskem časté. Svědčí o tom desítky popálených stromů v celé oblasti. Před zhruba osmi lety tu dokonce elektrický výboj vypálil mříž kovových schodů do sedacích partií dvou německých turistů.

Vysoké stromy, sloupy elektrického vedení a otevřená prostranství jsou v bouřce pro člověka velmi nebezpečné. Lidé by se v takové chvíli měli ukrýt spíš ve vysokých budovách s hromosvodem, v hustém lese nebo ulehnout v poli.

horalysa ( 8. srpna 2019 10:42 )

Paradoxem je, že člověk v kritických situacích se obvykle zachová opačně, než by měl. Nevěřím že matka nevěděla, že před bouřkou není vhodné se schovávat pod vysoký osamělý strom. Procházeli jsme s kamarády mnohokrát územím výskytu medvědů. Ačkoliv všichni dobře známe že v takovém případě musíme být hluční aby medvěd o nás věděl, šlapali jsme a ani nedutali. To je právě ten paradox. Naštěstí jsme měli štěstí.

zkratik ( 7. srpna 2019 23:31 )

Vůbec nejbezpečnější je mít nohy u sebe a sednout si na bobek do vajíčka.

mislivec ( 7. srpna 2019 23:27 )

Vysoký lípi blesky přitahujou, to je jasný. Pani se měla shovat spíš pod nízkou lípu a byla by ještě na živu.

ma-ka ( 7. srpna 2019 22:33 )

Tak kdyby byla dostupná budova, asi by se tam v bouřce schovaly.
V lese budiž, ale je riziko, že spadne nějaký strom.
Ovšem rada ležet v bouřce na poli, ta je teda k nezaplacení....

anonym0I ( 7. srpna 2019 19:19 )

DOUFÁM ŽE PODOBNĚ CHCIPNU I JÁ anonym01

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud