Provoz železnice zablokoval sebevrah připoutaný ke stožáru: „Jsem Spiderman!“ pokřikoval prý na hasiče

Ilustrační foto  (Autor: HZS Praha)
Aktualizováno -
30. července 2019
11:10
Autor: yks - 
30. července 2019
10:47

Muž se sebevražednými úmysly se v úterý časně ráno připoutal ke stožáru trakčního vedení na železničním nádraží v Děčíně. Záchranné práce trvaly dlouhé hodiny a vlaky kvůli nim nabraly značné zpoždění. Dolů se ho podařilo dostat až krátce po 11. hodině dopolední.

Víc než 150 minut zpoždění nabraly vlaky, které spojují Děčín se zbytkem republiky, a také mezinárodní rychlíky, které stanicí projíždí. Na vině je muž, který se v ranních hodinách připoutal ke stožáru.

Na místo vyrazili hasiči i policejní vyjednavač. Muž není policii neznámý, nepochází ovšem z Děčína a podle všeho trpí halucinacemi. Na své zachránce údajně pokřikoval, že je slavná komiksová postava Spiderman. 

Po úmorném vyjednávání se mužům zákona podařilo „Spidermana“ přemístit na vysokozdvižnou plošinu. „Po mnoha hodinách náročného vyjednávání se policistům podařilo muže přesvědčit k tomu, aby se pomocí vysokozdvižné plošiny nechal dopravit na zem. Muž byl poté transportován na policejní oddělení v Děčíně, kde s ním budou prováděny další úkony,“ sdělila Blesku krátce po 11. hodině děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.„Chci vyzdvihnout především úspěšnou práci policejních vyjednavačů, která byla v tomto případě velmi náročná a po mnoha hodinách umožnila operaci zdárně uzavřít, “ dodala.

„Na děčínském hlavním nádraží je zastaven provoz elektrické trakce a velmi omezen nezávislé trakce z důvodu pohybu osoby se sebevražednými úmysly (vylezl na stožár trakčního vedení). V PIDu se to dotkne hlavně rychlíků linky R20, které ve směru do Prahy jsou silně opožděny,“ uvedl pražský dopravní podnik. 

Podle informací na stránkách Českých drah výluka v dopravě potrvá na severu Čech zhruba do 12 hodin. 

sedairiadj...@... ( 18. února 2020 17:02 )

Krásné dívky hledají lidi pro erotické vztahy zdarma! Pojďte dál a zvolte http­://top­girls­.x251­.best

ostuda ( 30. července 2019 12:31 )

tak, a teď přivázat v kolbence ke stroji dokuď si na náhradu všech nákladů nevydělá. možná potom tyhle blbý nápady pazgráta přejdou. když je nespokojenej, tak až třeba hodí do vltavy politika, v tom případě to bude s náklady naopak

jasnovidec01 ( 30. července 2019 11:27 )

novinářská kachna,je tam jen lustrační foto...haha ráno si stěžovaly na Reflexu že není o čem psát a musí chodit na brigádu do Teska nebo si příběh vymyslet..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud