Sebevrah (27) chtěl skočit z mostu: Policisté mu na poslední chvíli zachránili život

Sebevrah (27) chtěl skočit z mostu: Policisté mu na poslední chvíli zachránili život (ilustrační foto)  (Autor: Policie České republiky)
Autor: rc - 
12. července 2019
17:33

Zabránit sebevraždě sedmadvacetiletého muže se podařilo policistům Zdeňkovi Čutíkovi a Zdeňkovi Vackovi. Strážci zákona náhodou při obhlídce v Bílině uviděli muže, který sedí na zábradlí a hodlá skočit! Policisté ho však včas chytili. 

V neděli ve večerních hodinách tepličtí policisté Zdeněk Čutík a Zdeněk Vacek projížděli kolem bílinského nádraží, když si všimli, že na zábradlí tamního mostu sedí muž. Strážci zákona proto zastavili a s mužem začali komunikovat.

„Muž zpočátku komunikoval a vysvětlovat, že se ocitl v tak zoufalé životní situaci, že nevidí jiného východiska, než skončit. Policisté se ho empaticky snažili přesvědčit, že sebevražda není řešení, muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale ve stupňujícím se zoufalství brečel a vykřikl, že se zabije,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Sedmadvacetiletý muž se rukama odrazil od zábradlí a hodlal skočit, když ho včas strážníci chytili! „Na poslední chvíli ho chytili za ruce a zabránili mu ve skoku, poté ho stáhli přes zábradlí zpátky na přemostění a snažili se ho uklidnit,“ dodal mluvčí. Muž byl převezen na psychiatrii.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud