Chlapec 100x zneužil tísňové volání: Nadával operátorům a blokoval linku

Chlapec 100x zneužil tísňové volání: Nadával operátorům a blokoval linku (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
24. 7. 2019
10:55

Minimálně stokrát zneužil v úterý večer tísňovou linku zdravotnické záchranné služby sedmnáctiletý mladík z Přerovska, uvedla přerovská policie. Během blokování linky byl na dispečery vulgární, hovor ukončil a vzápětí volal znovu. Stokrát stihl linku obsadit během 50 minut. Policisté mladého muže odhalili, případ vyhodnotili jako přestupek.

Mladík na tísňovou linku 155 volal mezi 20:45 a 21:35. "Nepotřeboval ale pomoc, pouze se tímto způsobem bavil. V uvedené době přes mobilní aplikaci Záchranka minimálně ve sto případech volal a po spojení byl na pracovníky dispečinku vulgární a vzápětí hovor ukončil," uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Dispečeři se kvůli blokování linky obrátili na policisty, kteří zneuživatele linky tísňového volání vzápětí odhalili. "Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek, který bude projednávat a ve své kompetenci řešit Český telekomunikační úřad," dodala mluvčí.

Lidé zneužívají také tísňovou linku policie. Vedoucí Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Zbyněk Hanzl loni ČTK řekl, že více než pětina volání na tísňovou linku 158 olomouckého krajského operačního střediska je planých. Lidé se po operátorech domáhají například telefonních čísel na taxi, informací o vlakovém spojení či si chtějí popovídat. Desítky případů ročně policisté hlásí kvůli zneužití linky telekomunikačnímu úřadu, pokuty se pohybují od několika tisíc až do 200.000 korun.

asijo ( 24. července 2019 12:05 )

Udělit mu maximálně možný trest,žádné výmluvy,že je mladý,dobře věděl co dělá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud