Policista hazardér: Přejezdem prosvištěl i přes červená světla a padající závory! Unikne trestu?

Autor: Helena Lacinová - 
22. 7. 2019
19:59

Patnáct vteřin dělilo od tragického střetu s vlakem policistu na motorce na železničním přejezdu v Račicích na Litoměřicku. Výstražná červená světla blikala, zvonek zvonil, když pod padající závorou prosvištěla motohlídka! Ve stejném týdnu na přejezdech zemřelo několik lidí…

Policista hazardér se za přejezdem ohlédl po kolegovi na motorce, který před závorami ukázněně zastavil. Jenže poté, co projel osobní vlak z Prahy do Děčína, i on vyrazil na koleje, když ještě svítila červená světla.

Víme o tom

Hazard se životem nezůstane pro nezodpovědného muže zákona, kterého jeho nadřízení již identifikovali, bez následků. Otázka je, jak citelných… „O jednání policisty je vedení KŘP Ústeckého kraje informováno, bylo zahájeno správní řízení ve věci dopravního přestupku. Jedná se o podezření ze závažného porušení dopravních předpisů. Pokud bude podezření z dopravního přestupku potvrzeno, hrozí policistovi výrazný kázeňský postih odpovídající závažnosti dopravního přestupku,“ řekla včera Blesku krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Služební zákon prý nabízí několik možností trestu. Odmítla ale prozradit, kdy k události došlo.

Jen tytyty?

Kázeňský trest může podle zjištění Blesku spočívat ve snížení základního platového tarifu až o 25 % na dobu nejvýše tří měsíců, odnětí služební hodnosti, anebo jen v písemném napomenutí. Tím to pro »kovboje v uniformě« končí. Civilního řidiče by neminulo sedm trestných bodů, zákaz řízení na jeden až šest měsíců a pokuta od 2,5 do 5 tisíc korun. A placený pohovor s psychologem.

Důkaz je pryč

Z videa, které kdosi umístil na internet a včera odpoledne zase stáhnul, vyplývá, že výstražná červená světla blikala minimálně 37 vteřin. Právě ve 30. vteřině policista na motorce projel pod padající závorou. Vlak se přiřítil ve 45. vteřině.

VIDEO: Policista vjel na přejezd těsně pod padající závory.

Video Policista vjel na přejezd těsně pod padající závory - MartinVlaky.cz

cocumysvole ( 22. července 2019 23:33 )

No kdyby fungovaly zákony tak by seděl ale u nás?

zkratik ( 22. července 2019 23:25 )

práskač,asi Martin,kterej vždycky stopro ve svým věku jezdí ukázněně,si užívá pár minut slávy

Dejvf_ ( 22. července 2019 21:26 )

Co jsem to přečetl za blbost? Video je od kluka jménem Martin (na YouTube: Martin96-clc). Video včera opravdu nestahnul. A druhý policista odjíždí až po zhasnutí červených světel! Opravdu fake news toto..

vilda696 ( 22. července 2019 21:08 )

Policie pátrá,nenachází stopy

tomik007 ( 22. července 2019 21:07 )

Pospichali na pivo, aby jim nespadla pjena

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud