Za požár Libušína je znovu obžalován kominík! Hrozí mu až 8 let za mřížemi

Autor: ČTK - 
14. června 2019
20:08

Státní zástupce Jiří Sachr v pátek  podal k okresnímu soudu ve Vsetíně opětovnou obžalobu na muže z Karvinska kvůli požáru chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech. Muž údajně v roce 2007 zanedbal opravu komínových těles. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozí dva až osm let vězení.

Libušín sloužící jako restaurace shořel na počátku března 2014. Jeho obnova přijde zhruba na 100 milionů korun. Původní obžaloba byla podána už v roce 2016. Okresní soud ve Vsetíně však věc vrátil k došetření státnímu zástupci. Jeho stížnosti poté nevyhověla olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě. Soud například požadoval zpracování posudku znaleckého ústavu týkající se příčiny požáru.

"Prováděly se také další výslechy," uvedl již dříve státní zástupce Jiří Sachr. Náměstek okresního státního zástupce ve Vsetíně Petr Bareš již dříve řekl, že důkazní situace se nezměnila. Chata Libušín postavená v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče shořela v noci z 2. na 3. března 2014.

Kriminalisté zjistili, že požár nebyl dílem žháře a že příčinou požáru nebyla závada na elektroinstalaci. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které Libušín spravuje, rozhodlo po požáru o obnově Libušína. Stavba nového Libušína začala v létě 2017, práce by měly být dokončeny letos na podzim, poté se bude instalovat gastrozařízení, interiérové vybavení, řešit se bude kolaudace stavby. Veřejnosti by se Libušín mohl otevřít na začátku příštího roku. Jedním ze zvažovaných termínů je výročí požáru na začátku března.

Video  Dokončování Jurkovičova Libušína na Pustenách, který vyhořel v roce 2014  - Slávka Červená

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud