Tragická smrt na elektrokole: Senior (†86) zahynul po nehodě u Dobřejovic

Tragická smrt na elektrokole: Senior (†86) zahynul po nehodě u Dobřejovic  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
5. června 2019
12:10

Po pádu z elektrokola zemřel v úterý večer na Táborsku šestaosmdesátiletý muž. Přesné příčiny tragické události policisté vyšetřují. Nehoda se stala po 19:30 u obce Dobřejovice poblíž Malšic.

Nelze vyloučit, že příčinou pádu z kola byly i zdravotní komplikace seniora. Více budou kriminalisté vědět až z výsledků nařízené pitvy. "Upozorňujeme tímto nejen cyklisty, aby zejména v nastávajícím letním období věnovali svému aktuálnímu zdravotnímu stavu odpovídající pozornost a reagovali včas na veškeré podněty, které by pro ně jako pro účastníky dopravního provozu mohly mít takovéto fatální následky," řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

brugal ( 5. června 2019 12:53 )

Elektrokola na která není potřeba ŘP mají přesně dané parametry,např. maximálku 25km/h. - na výkonnější stroje s neomezenou rychlostí musí být papíry.

Problém je,že 25 km/h je už na kole slušná rychlost a penzisté s ní mají problém.

bullshit ( 5. června 2019 12:41 )

Časem se s tím bude muset něco dělat. Když jedete na Babetě pod vlivem přijdete o řidičák a když na možná výkonnějším kole nehrozí téměř nic. Nemusí mít zdravotní prohlídku, helmu, pojištění atd. Jedná se ale o motorové vozidlo a je účastníkem provozu, stejně jako silné až 1KW koloběžky a různé jiné pojezdy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud