Fotbalista (†27) zemřel krátce po utkání: Podle lékařů ho zabila sklenice vody

Autor: ital - 
9. 5. 2019
19:39

Amatérský fotbalista Ludwin Florez Nole (†27) z Peru dohrál zápas se svým týmem Los Rangers v severoperuánské provincii Sullana. Po utkání vypil sklenici studené vody a udělalo se mu velmi nevolno. Cestou do nemocnice zemřel. Lékaři řekli jeho ženě šokující sdělení.

Poté co fotbalista Ludwin Florez Nole (†27) dohrál se svým týmem Los Rangers fotbalové utkání, vypil sklenici ledové vody. Udělalo se mu velmi zle a odešel domů. „Krátce nato začal mít hrudní bolesti, tak jsem jej vezla na nedalekou kliniku, ale cestou zemřel,“ oznámila fotbalistova manželka.

„Doktoři mi řekli, že dostal infarkt, protože vypil studenou vodu, zatímco jeho tělo bylo stále ještě horké,“ Dodala zoufalá manželka. Lékaři věří, že ledová voda zvýšila Ludwinovu srdeční frekvenci a tím způsobila ojedinělý kardiovaskulární reflex. Podobné případy se podle nich stávají pouze ojediněle, ale jsou možné.

Úmrtí sportovců se slabým srdcem ovšem zdaleka podobně ojedinělé nejsou. Kamerunský fotbalový reprezentant Marc-Vivien Foe (†28) zemřel na hřišti při utkání s Kolumbií v roce 2003. Následná pitva ukázala, že utrpěl hypotermickou kardiomyopatií, což znamená, že jeho srdeční svaly byly tlustší, než je běžné. Kvůli tomu jeho srdce nedokázalo dostatečně pumpovat krev do oběhu.

Následkem Marc-Vivienovy smrti se začaly více testovat srdeční potíže fotbalistů. Bývalý anglický obránce Ugo Ehiogu přesto zemřel v nemocnice poté, co utrpěl srdeční zástavu během koučování na tréninkovém hřišti fotbalového klubu Tottenham Hotspur.  

Monikay ( 9. května 2019 20:03 )

za mého dětství se řákalo : jsi-li uhřátý nepij !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud