Dívku (16) zmohly Krkonoše: Zachraňovat ji musela horská služba

Autor: ČTK - 
2. května 2019
12:43

Krkonošská horská služba ve středu večer zasahovala v těžko přístupném terénu mezi Luční boudou a boudou U Bílého Labe u vyčerpané turistky. Šestnáctiletá dívka nemohla dál. ČTK to ve čtvrtek sdělili zástupci horské služby. Záchranáře přivolali turisté.

Podle jejich informací se při sestupování od Luční boudy k boudě U Bílého Labe vyčerpala mladá žena. Terén je zde náročný, takže už nebyla schopná dále pokračovat v túře a její přítel by sám transport nezvládl,“ uvedl zasahující člen Horské služby Krkonoše Tomáš Novák.

Záchranáři použili čtyřkolku

Horská služba z Pece pod Sněžkou získala přesnou polohu dvojice díky odeslání polohy z aplikace Záchranka. Turisté uvízli v místech, kde je stále ještě sníh. Proto záchranáři zvolili cestu přes hřeben Luční hory, kam dojeli na terénní čtyřkolce s pásy.

Dál pokračovali s vybavením nutným k zásahu na skialpinistických lyžích. Druhá skupina horské služby postupovala ze Špindlerova Mlýna údolím Bílého Labe. Ke Špindlerovu Mlýnu přepravili dívku v člunu Akia, který slouží v zimě ke svozu raněných ze svahu.

Sněhová pokrývka komplikovala transport

Tam si ji po hodině a půl od nahlášení případu převzali do péče její kamarádi. Podle náčelníka Horské služby Krkonoše Pavla Jirsy nebyla odborná pomoc zdravotníků potřeba.

Transport komplikoval stav sněhové pokrývky. Vzhledem k jarnímu počasí už místy sníh nebyl a záchranáři museli několikrát sundat lyže a ženu ve svozném prostředku přenášet přes suťová pole stovky metrů,“ dodal Jirsa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud