Pekelný požár autodílny na Vsetínsku: Pro zraněného majitele letěl vrtulník

10. 4. 2019
18:11

Hasiči likvidovali odpoledne rozsáhlý požár autodílny ve Valašské Bystřici na Vsetínsku. Oheň zasáhl i sousední rodinný dům a pět vozidel zaparkovaných poblíž. Majitel dílny utrpěl popáleniny, do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Způsobená škoda přesáhne milion korun. ČTK to řekli mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková a lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Dorián Pfeifer.

Zraněný majitel

Podle Pfeifera měli záchranáři v případě pětašedesátiletého majitele autodílny podezření na inhalační poranění. "Letecky byl transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl Pfeifer.

Oznámení o požáru přijali hasiči po 13:00. Na místo postupně vyjíždělo osm profesionálních a dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Z přilehlého rodinného domu hasiči evakuovali jednu ženu.

Hasili vodou i pěnou

K uhašení ohně využili vodu i pěnu. "Poblíž hořící autodílny byly v železné kóji uskladněny desítky propanbutanových lahví, které hasiči odnesli mimo dosah ohně a postupně je ochlazovali. Žádná z nich nevybuchla," řekla Javoříková.

Zhruba hodinu po příjezdu se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Následně objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Po 15:00 ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru.

Škoda větší než milion

Příčinu jeho vzniku na místě zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Známa zatím není ani přesná výše způsobených škod, podle Javoříkové však jistě přesáhne jeden milion korun.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud