Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Smrtící požár hotelu v dovolenkovém ráji: Muž vyskočil z okna a řítil se k zemi!

Požár si vyžádal tři oběti.  (Autor: Twitter/boatchanan, taemuyin)
Autor: ČTK - 
10. dubna 2019
16:32

Nejméně jednoho mrtvého a sedm zraněných si vyžádal požár, který ve středu vypukl v oblíbeném hotelu a nákupním středisku v thajské metropoli Bangkoku. Minimálně jeden člověk zemřel, když se před ohněm snažil zachránit skokem z okna.

Rozsah požáru v komplexu Central World, který kromě nákupního střediska zahrnuje i hotel a kancelářskou výškovou budovu, byl malý, ale vynutil si evakuaci, která pokračovala ještě nejméně hodinu po propuknutí požáru, uvedla agentura AP.

Nejméně jedna z obětí zemřela podle thajských sdělovacích prostředků, když vyskočila v panice z okna budovy.

Podle hasičů už je požár uhašený, ale v několika podlažích je stále kouř. Oheň začal hořet v místnosti na ukládání dokumentů v osmém podlaží jedné z budov, které jsou součástí komplexu.

Požár vypukl během večerní špičky, kdy se Bangkok potýká s chronickými dopravními zácpami. Hasičská a záchranná vozidla tak měla velké problémy na místo se vůbec dostat.

Komplex Central World stojí u velké bangkocké křižovatky a je obklopen dalšími nákupními středisky, svatyněmi a výškovými hotely. Tato oblast patří mezi místa hojně navštěvovaná turisty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud