Ruská loď najela do pilíře mostu: Kapitán byl prý namol opilý

Autor: CTK - 
28. 2. 2019
18:28

Ruská nákladní loď s opilým kapitánem na palubě narazila ve čtvrtek do silničního mostu v jihokorejském přístavu Pusan, napsala agentura Interfax s tím, že o 40 minut dříve táž loď lehce narazila do výletní lodi, kotvící ve stejném přístavu.

Loď Seagrand připlula do Pusanu sedmadvacátého února ráno s nákladem ocelových trubek. Ve čtvrtek z jihokorejského přístavu vyplula na zpáteční plavbu do Vladivostoku, ale odklonila se od kurzu a vydala se opačným směrem, k mostu, který je považován za místní atrakci. Do něj narazila přídí. Most musel být z bezpečnostních důvodů uzavřen, nicméně při nehodě nebyl nikdo zraněn, napsala ruská agentura.

Loď a její posádku zadržela pobřežní stráž. Podle ní v kapitánově krvi bylo zjištěno třikrát větší množství alkoholu, než činí přípustná dávka.

Jméno kapitána ruské národnosti nebylo uvedeno. Pobřežní stráž podle místních médií kapitána varovala před hrozícím nárazem a nařídila mu změnit kurz lodi, avšak Rus zřejmě nerozuměl anglicky. Za nehodu ve stavu opilosti mu může hrozit až tříleté vězení - pokud se u soudu prokáže, že lodi v inkriminované době velel, poznamenal server Newsru.com.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud