Dramatický požár na učňáku: Zachraňovali nás ze střechy! Líčil Kuba

Dramatický požár na učňáku: Museli jsme vylézt na střechu, pak nás zachránili policajti, popsal Kuba (ilustrační foto)  (Autor: HZS Královéhradeckého kraje)
Autor: ital - 
23. ledna 2019
11:20

Drama se odehrálo v úterý na internátě v Bratislavě, kde před půlnocí propukl požár. Na místě musely zasahovat více než čtyři desítky hasičů a 11 požárních vozů. Přivolaný evakuační autobus z místa nehody odvezl 60 studentů, z nichž někteří museli být přepraveni do nemocnice v kritickém stavu. Jeden z nich popsal neuvěřitelnou záchranu ze střechy budovy.

Požár propukl v úterý krátce před 23. hodinou večerní v suterénu chemického učiliště v Bratislavě. Silný kouř se začal šířit po celé pětipatrové budově a někteří studenti se nadýchali zplodin. Na místo dorazilo 43 hasičů z Bratislavy a také Záchranné brigády HaZZ v Malackách společně s jedenácti kusy hasičské techniky.

Přivolán byl také evakuační autobus hasičů, který odvezl celkem 60 osob. Deset z nich bylo zraněných a z toho se sedm intoxikovalo zplodinami hoření. Operační středisko záchranářů uvedlo, že při zásahu zraněným pomáhalo až sedm posádek záchranné služby. Dva studenti museli být převezeni do nemocnice v kritickém stavu.

O případu informovalo na sociální síti hasičské prezídium. Na FB se objevily také komentáře od některých studentů z internátu. „Nacházel jsem se v té budově v 1. poschodí. Spolubydlící mě vzbudil s tím, že hoří. Přešli jsme celé poschodí a přes okno pokoje jsme vylezli na střechu, která spojuje internát s tělocvičnou. Tam jsme čekali asi 45 minut, než nás zachránila policie. Převezli nás přes střechu do budovy tělocvičny. Pak jsme se shromáždili v parku a dali nám tři deky pro 61 lidí. Po půl hodině nás přesunuli do budovy Slovanaftu ve Vlčím hrdle, kde nám dali vodu,“ napsal Kuba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud