Policisté hledali v noci zbraň, kterou zabili čerpadlářku Janu Š. (†58): Podezřelého si přivedli s sebou

Aktualizováno -
16. 1. 2019
07:10
Autor: chal - 
15. 1. 2019
20:15

Policisté zadrželi v pondělí večer dva podezřelé z loňské prosincové vraždy čerpadlářky Jany Š. (†58). Podle informací Aktu.cz jde o Davida Š. a Ivana H. Kriminalisté se na místo zadržení prvního jmenovaného vrátili i v úterý večer, na místě měli hledat vražednou zbraň...

Policisté zasahovali v pondělí mezi 22:00 a půlnocí ve Vojkovicích na Mělnicku, kde podle Aktu.cz zadrželi třicetiletého Davida Š. Dalšího muže zadrželi v Kralupech nad Vltavou, mělo by jít o Ivana H. Oba dva mají mít podle různých zdrojů bohatou trestní minulost. V případě prokázání viny jim hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

„V současné době probíhají další úkony trestního řízení," uvedl k případu středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Zda už bylo rozhodnuto o vzetí obou podezřelých do vazby, mluvčí zatím neuvedl.

Kriminalisté se do Vojkovic vrátili i v úterý večer. V okolí řadového domu, kde Davida Š. zadrželi, měli podle TV Nova hledat pistoli, kterou byla vražda spáchána. Na místo přivedli i spoutaného podezřelého v doprovodu jeho právníka.

Osmapadesátiletá Jana Š. byla zavražděna při loupežném přepadení 3. prosince. Pachatelé ji zastřelili přes zavřené dveře, přestože se nebránila, naopak se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice.

Video  Domovní prohlídka u Davida Š., podezřelého z vraždy čerpadlářky Jany  - Aktu.cz

Po vraždě zrušila nelahozeveská čerpací stanice noční provoz. Podle jejího majitele by mělo zadržení dvou podezřelých nynější obsluhu uklidnit. „Určitě je to skvělé," komentovala dnešní oznámení policie pracovnice pumpy Lada B. Nepředpokládá ale, že noční provoz bude obnoven.

Starosta Nelahozevsi Jakub Brynda vnímá zadržení podezřelých pozitivně. „Doufám, že to jsou oni a že tu kapitolu budeme moci uzavřít, protože to byla tragédie," řekl ČTK. Lidé podle něj při hovorech často kroutili hlavou nad motivem vraždy.

Podezřelý, kterého policisté zadrželi ve Vojkovicích, neměl pravděpodobně v této obci na Mělnicku trvalý pobyt, řekla ČTK starostka Vojkovic Jana Koberová. Policisté muže v pondělí večer odvedli z bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny. Soukromý provozovatel tu postupně dostavuje řadový dům, nedaleko břehu je také restaurace. Podle starostky v lokalitě bydlí lidé, kteří nejsou v obci hlášeni k trvalému pobytu a s obcí přímo nemusejí vůbec přijít do styku.

Video  Policie zveřejnila video z čerpací stanice  - Policie ČR

 

Mrdka ( 16. ledna 2019 16:18 )

ZA VŠECHNO MŮŽE HAVEL! JE TO JEJICH TÁTA!

horalysa ( 16. ledna 2019 10:01 )

Třeba tu zbraň při útěku zahodili, někdo ji našel a už plánuje další přepadení nějakého objektu. Loupeže a krádeže nejdou vymýtit. Pokud nebude povinnost pracovat, kriminalita bude stoupat. Jak si mají opatřit všichni ti nemakačenkové obživu? Jedině loupeži, vraždou, nebo žebráním. Moc na vybranou v tom našem Havlokapitalismu nemají.

jasnovidec01 ( 16. ledna 2019 09:28 )

Dementi na diskusi ::::píšete mimo mísu,tenhle článek je o vraždě ženy....své politické nespokojené názory si pište třeba doma na WC...

starypes ( 16. ledna 2019 08:11 )

No nekecej. Nejsi ty nakonec Nostradamus, nebo Sybilin pravnuk?

blackhole1 ( 16. ledna 2019 08:04 )

Omlouvám se všem za své nazory,psaní v diskusích a někdy i hnusné komentáře. Jsem idiot v depresích. Už psát nebudu.Jen mě vždy do běla naštvou hnusné diskuse na téma Babiš, Zeman od hnusnych idiotů, kde se jim přeje to nejhorší a nikdo s tim nic nedělá. Slibuji, že už se vyjadřovat k ničemu nebudu, slibuji to vam i sobě. Odpuste. Omlouvám se.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud