D5 na Tachovsku v pátek večer uzavřela série nehod

Ilustrační foto  (Autor: Zbyněk Schnapka)
Autor: ČTK - 
11. ledna 2019
20:00

Několik nehod uzavřelo v pátek večer dálnici D5 na Tachovsku ve směru na Prahu. Policie dopravu odkláněla na 128. kilometru D5. Původně se objevily informace o zraněných, ale policisté a zdravotníci uvedli, že se nehody obešly bez zranění.

Nehody se staly před 18:30 na 128. a 122. kilometru D5. Na jednom místě se srazilo nákladní a osobní auto. Na druhém narazil kamion do svodidel a jedno osobní auto také vyjelo z dálnice a převrátilo se na střechu.

Na D5 v době, kdy se nehody staly, podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR sněžilo, takže vozovka byla mokrá, případně se zbytky rozbředlého sněhu. Také viditelnost byla podle silničářů kvůli sněžení snížená.

Kvůli nehodám začali policisté dopravu odklánět na exitu 128 Bor. Zpět na dálnici řidiče pouštěli na exitu 119 Benešovice.

Mluvčí krajské policie Martina Korandová ČTK řekla, že při nehodách se nikdo nezranil. Také mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová potvrdila, že u nehod na dálnici zdravotníci nemuseli zasahovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud