Mladík (19) se chtěl zabít, pak volal o pomoc: Z ledové Malše ho zachránili policisté

Chtěl se zabít, ale pak volal o pomoc. Mladíka z řeky zachránila policie. (Ilustrační foto)
Autor: DH - 
8. ledna 2019
17:03

Pokus o sebevraždu se změnil v zoufalý boj o život! Českobudějovičtí policisté v neděli ráno zachraňovali devatenáctiletého mladíka, který se chtěl zabít skokem do Malše. Poté si to však rozmyslel a volal o pomoc.

Dispečerka policie zachytila tísňové volání o pomoc v neděli 6. ledna v brzkých ranních hodinách. Volající na linku 158 sdělil, že viděl muže, kterak z nábřeží skočil do ledové řeky Malše, nedaleko českobudějovického divadla. Podle svědka se topil a volal o pomoc.

Na místo ihned vyrazili policisté, kteří po příjezdu zjistili, že muž plave právě v oblasti řeky, kde po březích nejsou žádné vstupy k vodě. Muži zákona dotyčnému nejprve hodili záchranné lano, ale nějakou chvíli se zdálo, že mladík vyklouzne a ledová voda ho strhne.

Nakonec se ale po delší chvíli podařilo „plaváčka“ vytáhnout na kamenný břeh Malše, kde ho policisté vysvlékli z promočeného oblečení, oblékli do deky a následně vyčkali na příjezd záchranářů.

Hlídka nakonec zjistila, že dotyčným byl mladík narozený v roce 1999 z Českokrumlovska, který chtěl skokem do řeky ukončit svůj život. Důvodem mu měly být neshody s rodiči. Muž je nyní v péči psychiatrů.

 

tomik007 ( 8. ledna 2019 17:11 )

Takze mu to v podstate prekazili

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud