Událost se odehrála ve čtvrtek 3. ledna ve 14:30. Majitel vstoupil do své prodejny s oblečením, načež mu jeho vlastní prodavačka řekla, že ho nemůže obsloužit, protože je zavřeno. Prsty u rukou naznačila zbraň. Muž proto okamžitě odešel z provozovny a zavolal na linku 158.

„Operační důstojník na místo vyslal několik policejních hlídek. Jelikož bylo podezření, že je pachatel ozbrojený, policisté do prodejny vstoupili za využití balistického štítu a dlouhé střelné zbraně MP5, přičemž byli jištěni kolegy z pohotovostní motorizované jednotky,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Zloděj uvnitř se schovával v zadní místnosti za stolem, na kterém ležela položená pistole. Pomocí donucovacích prostředků se muže podařilo zadržet. Později se zjistilo, že střelná zbraň byla nefunkční maketa. Muž byl pozitivní na přítomnost pervitinu v těle.

„Případ si pak převzali kriminalisté třetího policejního obvodu, kteří zjistili, že agresor nejprve přišel do obchodu s pistolí v ruce a chtěl si vzít z pokladny peníze. To se mu nepodařilo. Donutil tedy prodavačku odejít do zázemí obchodu a začal ho prohledávat. Později se tam svlékl a začal si zkoušet různé oblečení. Ještě před tím ale ženu s pistolí u hlavy znásilnil způsobem srovnatelným se souloží,“ popsal události před příchodem majitele obchodu Jan Daněk.

Fotogalerie
3 fotografie