V Pardubickém kraji hořel penzion: Ničivý požár v sobotu způsobil škodu skoro 5 milionů!

V Nové vsi u Jarošova shořela chata  (Autor: ZHS Pardubického kraje)
Autor: ČTK - 
30. prosince 2018
11:32

V sobotu odpoledne hořel penzion v Lanšperku na Orlickoústecku. Hasiči oheň během hodiny uhasili, škoda je ale přibližně čtyři miliony korun. V noci ze soboty na neděli hořelo v Pardubickém kraji na více místech, celková škoda je skoro pět milionů.

V Lanšperku na Orlickoústecku hořel v sobotu odpoledne penzion. Škodu hasiči předběžně odhadli na čtyři miliony korun. Objekt byl prázdný a nikdo v něm nebyl. ČTK to dnes řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Požár vznikl v elektrickém rozvaděči a bojleru. „Při požáru došlo k přehoření potrubí a následnému vytopení objektu. Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k odvětrání zakouřeného prostoru,“ uvedla mluvčí. Čtyři jednotky hasičů zvládly oheň uhasit za přibližně jednu hodinu.

Příčinu požáru budou hasiči a kriminalisté zjišťovat. „Objekt je nyní zapečetěný a je do něj zákaz vstupu,“ řekla mluvčí.

Hasiči Pardubického kraje o víkendu museli vyjet i k dalším požárům. V noci ze soboty na neděli shořela chata v Nové Vsi U Jarošova na Svitavsku. Škoda činí asi 700 tisíc korun. Majitelé chaty zřejmě neuhasili ohniště poté, co v komíně udili maso. V době požáru v objektu nikdo nebyl.

Osm jednotek hasičů k hořící chatě vyjelo krátce před 03:00. Při příjezdu první jednotky již byla celá střecha chaty v plamenech. Oheň se hasičům podařilo uhasit po třech a půl hodinách.

V sobotu odpoledne hořel v Hlinsku na Chrudimsku byt od hořící svíčky. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

V Hlinsku u hořícího bytu zasahovaly tři jednotky hasičů. „Požár způsobila svíčka, která hořela na čalouněném křesle. Hasiči nařídili provedení revize elektroinstalace. Škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun," uvedla mluvčí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud