Dobrovolným hasičům z Pardubicka shořela klubovna: Řádil znovu žhář?

Dobrovolným hasičům z Pardubicka shořela klubovna
Autor: chal - 
29. 12. 2018
16:54

Dobrovolné hasiče ze Svinčan potkala obrovská tragédie. V noci na sobotu totiž lehla popelem jejich klubovna. Ničivý požár někdo možná založil úmyslně. 

Dobrovolným hasičům ze Svinčan na Pardubicku v noci na sobotu shořela klubovna. Při požáru došlo k výbuchu. Policejní pes po uhašení našel dvě místa, kde mohla být k úmyslnému zapálení použita hořlavá kapalina. Škodu hasiči odhadli na 380 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. ČTK to řekla mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči ve Svinčanech zasahovali v minulých dnech u dvou případů hořících popelnic, kde mají také podezření, že je někdo zapálil záměrně.

Klubovna u místního fotbalového hřiště začala hořet necelou hodinu před páteční půlnocí. Čtyři jednotky hasičů oheň zlikvidovaly zhruba po třech hodinách. Příčinu výbuchu vyšetřují. „Uvnitř byly propanbutanové lahve, ale ty byly bez poškození a včas ochlazeny,“ uvedla mluvčí.

„Přišli jsme prakticky o všechno. Bylo to dvacet let práce a postupného budování, mnozí z nás tomu věnovali kus života,“ sdělil serveru idnes.cz šéf svinčanských dobrovolných hasičů Zdeněk Kubín.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud