Požár zachvátil líheň kuřátek. Drůbežárna shořela jako papír

Autor: ČTK - 
26. prosince 2018
09:00

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v noci na středu u rozsáhlého požáru dvoupodlažní dřevostavby v Bohuňovicích na Olomoucku. Při události nebyl nikdo z přítomných zraněn, jak uvedl na webu krajských hasičů jejich mluvčí Zdeněk Hošák. V objektu byla líheň drůbeže, při požáru zřejmě slepice uhynuly.

Oznámení o požáru přijali hasiči krátce po úterní 22:30. Na místo vyjížděly jednotky s výškovou a dýchací technikou. „Plameny během chvíle prostoupily celým objektem. Vzhledem ke stavebnímu materiálu a již propadajícím se částem stropní konstrukce musel být zásah veden mimo objekt za využití výškové techniky. Jedná se o velmi náročný zásah s nutností stálého nasazení v dýchací technice,“ uvedl nad ránem mluvčí.

Hořící budova stojí samostatně, další objekty v její blízkosti nebyly podle Hošáka požárem ohroženy. Uvnitř dřevostavby se v době požáru nikdo nenacházel. Příčina, jež oheň způsobila, není dosud jasná, a případ se vyšetřuje. Výši způsobených škod majitel budovy zatím nevyčíslil.

panda82 ( 26. prosince 2018 10:19 )

neříkejte, že jste o tom dodnes pochyoval.

zlymikes ( 26. prosince 2018 09:37 )

při požáru zřejmě slepice uhynuly - člověk někdy až žasne,jak jsou ti redaktoři moudří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud