Loupež klenotnictví v Teplicích: Dopadli další dva pachatele, lup měli v autě

Autor: ČTK - 
22. prosince 2018
14:57

Policie zadržela v pátek odpoledne na polsko-litevské hranici dva muže, kteří v motoru svého auta měli ukrytou podstatnou část lupu z pondělního přepadení teplického klenotnictví. Potvrdila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Video  Přepadení zlatnictví v Teplicích  - Facebook/Radim Bzura

"Vydali jsme eurozatykač na dva muže, kteří byli zadrženi na litevských hranicích a nyní čekáme, zda na ně bude uvalena vydávací vazba," řekla Bartošová. "U mužů byly nalezeny téměř všechny zbývající odcizené věci z klenotnictví," dodala.

Česká policie už dřív v Praze zadržela čtyři podezřelé z loupeže, patrně jde o Litevce. Jsou ve vazbě. Server iDNES dnes uvedl, že dva muži zadržení nyní na polsko-litevské hranici jsou možná organizátory loupeže. Web se odvolává na informace ze dvou nejmenovaných zdrojů.

Lupiči přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic v pondělí dopoledne. Jeden měl u sebe podle policie maketu střelné zbraně. Obsluhu klenotnictví spoutali. Lupiči ukradli zboží zhruba za sedm milionů korun.

Šlo především o luxusní hodinky značek Omega a Breitling. Policie čtyři podezřelé zadržela o den později. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim jako organizované skupině osm až 15 let vězení.

Video  Přepadení zlatnictví v Teplicích  - Facebook/Radim Bzura

thomasino18 ( 22. prosince 2018 15:11 )

Daň za svobodný pohyb,dnes se do republiky mimo solidní turisty dostane i kdejaká verbež

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud