Otřesný čin na škole v Nizozemsku. Studentku (†16) zastřelili ve školní kolárně!

Autor: ital, ČTK - 
19. prosince 2018
20:54

Šokující případ otřásl Nizozemskem, když byla 16letá studentka zastřelena v kolárně rotterdamské střední školy. Jako podezřelého zatkla policie 31letého muže, s nímž se dívka údajně rozešla. Podle informací BBC oba pocházeli z komunity nizozemských Turků. 

Studenti, učitelé a rodiny v Rotterdamu jsou šokováni hrůzným činem, jenž se odehrál na půdě střední návrhářské školy. Studenka Humeyra Özová (†16) byla zastřelena v kolárně krátce po skončení úterního vyučování.

Přátelé dívky tvrdí, že Humeyra se před časem rozešla s mužem, jehož policie zatkla jako podezřelého. Prý si dívka stěžovala na vyhrožování z jeho strany. Policisté potvrdili, že se studentka s podezřelým znala, ale neposkytli žádné další podrobnosti.

Zmíněnou střední školu navštěvuje asi 300 studentů a někteří z nich byli v době střelby v kolárně a viděli, co se stalo. Podle nizozemských médií se Humeyra Özová s podezřelým Bekirem E. poznala před dvěma lety prostřednictvím Facebooku a přes sociální síť také vztah ukončila.

„Její rodina si dokonce šla promluvit s jeho rodinou. Říkali, že je příliš mladá,“ řekl webu Volkskrant příbuzný oběti. Podle přátel dívku kvůli hrozbám do školy doprovázel otec. Prokuratura uvedla, že podezřelého nedávno odsoudili za neupřesněný čin a byl stále ještě v podmínce. Školu dnes navštívil turecký konzul Aytac Yilmaz.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud