Zahrával si s pyrotechnikou: Mladíkovi (18) z Českých Budějovic petarda utrhla několik prstů

Zahrával si s pyrotechnikou: Mladíkovi (18) z Českých Budějovic petarda utrhla několik prstů (ilustrační foto)
7. 12. 2018
16:12

U vážného zranění zasahovaly ve středu složky policie i záchranné služby, když mladému muži (18), při manipulaci s pyrotechnikou, vybuchla petarda v ruce a připravila ho o několik prstů.

Ve středečních večerních hodinách dostala městská policie České Budějovice podnět k zásahu proti skupince mladých lidí, kteří se na zdejším Sokolském ostrově bavili odpalováním pyrotechniky. Stoupajícího dýmu si všiml operátor městských kamer a zkontaktoval hlídku.

Ač bylo v tento den městskou vyhláškou používání pyrotechniky dovoleno, strážníci na místo vyrazili s podezřením na konzumaci alkoholických nápojů tam, kde to není povoleno. Na místo ale dorazili pozdě.

Osmnáctiletý mladík ještě před příjezdem hlídky vzal do ruky petardu, která mu v ní nečekaně explodovala a utrhla mu několik prstů.

„Při odpalování zábavní pyrotechniky došlo k nekontrolované explozi a mladý muž utrpěl těžká devastující zranění horní končetiny. Výbuch mu amputoval několik prstů. Na místo vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení České Budějovice a také policejní pyrotechnici,“ uvedla mluvčí Policie ČR.

Chlapec si tak do života ponese díky pochybné zábavě hodně velkou újmu na zdraví. Dá se však předpokládat, že s blížícím se koncem roku bude podobných zranění jen přibývat.

 

cotoje ( 8. prosince 2018 07:59 )

Každý rok se něco takového stane a každý ví, jak je to nebezpečné přesto se petardy všude prodávají takovým pitomcům to má urvat hlavu, prsty je málo

antitupec ( 7. prosince 2018 18:58 )

Typický čobol, že? Pro idioty typu Pitomik007, Voorel a pod.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud