Islámský stát vymyl hlavu chlapci (†11). Během teroristického útoku ho zastřelili policisté!

4. 12. 2018
18:00

V srpnu otřásl Čečenskem teroristický útok, který spáchal teprve 11letý chlapec se svým starším bratrem. Nyní se na veřejnost dostalo video natočené před útokem, na kterém mladší z chlapců vyhrožuje nepřátelům smrtí.

Na konci srpna zemřel při teroristickém útoku policista v hlavním městě Čečenska Grozném. Přejelo ho auto, ve kterém seděli dva bratři, Elachem Achmatchanov (†17) a Muchmad, kterému bylo pouhých 11 let! Vyšetřovatelé nyní zveřejnili video, ve kterém chlapec mluví o zabíjení nepřátel.

Chlapec ve videu mluví s mužem, který na záběrech vidět není. Muchmad říkal velice znepokojující věci. „Alláh mě stvořil, abych krvavou cestou pozvedl jeho prapor,“ sdělil. „Až se k vám dostaneme, uřežeme vám hlavy,“ vzkázal pak nepřátelům. Svá slova myslel smrtelně vážně. Na konci srpna totiž seděl v autě, kterým jeho bratr zabil policistu. Obětí mělo být přitom víc.

Do vozidla totiž mladíci umístili podomácku vyrobenou bombu, kterou měl mladší z nich odpálit v blízkosti policejní hlídky. Bomba ale selhala a explodovala předčasně. Výbuch byl navíc slabý. Ani jednomu z mladistvých teroristů se nic nestalo, takže v útoku improvizovaně pokračovali.

Elachem tedy autem srazil čtyři policisty. Jeden z nich na následky zranění zemřel. Bratři po střetu sami žili už jen pár vteřin, policisté je oba zastřelili. Jeden z členů rodiny později médiím řekl, že chlapcům vymyl mozek tzv. Islámský stát.

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov řekl, že útok „měl vytvořit iluzi přítomnosti síly schopné spáchat teroristický útok“.

tomik007 ( 4. prosince 2018 19:06 )

Takhle nejak dopadne i MARAT

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud