Slovence Silvii se chtěl pomstít její italský manžel. Zapálil dům, v němž uhořel jejich syn Marco (†11)

Autor: ital - 
25. listopadu 2018
19:12

Strašlivá tragédie se stala v Itálii poblíž města Parma. Rodinný dům ve městečku Sabbioneta zapálil Gianfranco Zani (53), aby se pomstil své manželce Silvii (39), k níž měl od soudu udělený přísný zákaz přiblížení. Obětí plamenů, jež stavení uchvátily, se však stal jejich prostřední syn Marco (†11).

Devětatřicetiletá Silvia pochází ze slovenských Bojnic, ale již 20 let žije v Itálii. Tam se provdala za Gianfranca Zaniho a narodili se jim tři synové. Přestože se jim zpočátku v manželství dařilo, po letech se Silvia rozhodla svého muže opustit. Gianfranco, který pracoval jako malíř-natěrač, ji začal poté týrat a pronásledovat. Zoufalá žena se proto obrátila k soudu s žádostí o pomoc.

Soudce nařídil úřadům, aby matce se syny poskytly ochranné bydliště, kde měli být všichni před násilníkem v bezpečí. Dne 15. listopadu zakázal soud Gianfrancovi přiblížit se k jeho rodině blíže než na 100 m. Silvia přesvědčená, že jsou již konečně v bezpečí, se navrátila do svého domu.

Manžel však nechtěl případ nechat jen tak a rozhodl se ženě pomstít. Dva dny po jejich návratu přijel k Silviinu domu a podpálil jej. Stalo se tak ve čtvrtek okolo 16. hodiny odpoledne. Když se Silvie vracela domů, zatarasil Gianfranco její auto svou dodávkou. Několikrát se proti ní prudce rozjel, jako by do ní chtěl narazit, vždy však pár centimetrů od jejího auta zastavil. Nakonec ujel pryč.

Když matka, s níž seděli v autě její nejstarší syn Alex (17) a nejmladší Fabio (4), zastavila před domem, spatřila děsivou scénu. „Ucítila jsem kouř, který se valil z horních pater. S hrůzou jsem si uvědomila, jak mi několikrát vyhrožoval, že ten dům jednou i s námi podpálí,“ sdělila pro italský deník Corriera della serra.

Podle místních médií se zřejmě Marco, který zůstal uvnitř, pokoušel dostat ven, ale pravděpodobně byly dveře zaseknuté. „Možná si ani neuvědomil, co se děje,“ popsala zoufalá Silvia. Přivolaní záchranáři nalezli už chlapce v bezvědomí a odvezli jej do nemocnice. Tam však velmi brzy zemřel na zástavu srdce.

Policie bezprostředně zahájila pátrání po násilníkovi, kterého našla v nedaleké hospodě, a uvrhla jej do vězení. Muž přísahal, že neměl tušení o přítomnosti svého syna v budově.

Rodina a přátelé Silvie jsou případem šokováni. Kamarádka Lenka vypověděla: „Silvia je úžasná matka a také skvělá žena. Je to obrovské neštěstí. Naprosto se z toho zhroutila a je teď v nemocnici.“ Podle italských médií byla Silvia hospitalizována na psychiatrii, aby předešli spáchání sebevraždy. Její známá doplnila: „S manželem měli neustálé problémy. Pronásledoval ji, žárlil, a dokonce mu vadilo, že byla nábožná, a on ne. Nedalo se s ním vůbec vydržet, natož žít.“

pepen ( 26. listopadu 2018 08:37 )

Taková bestie nemá právo ...žít !!!!Trest smrti !!!!Bestie..

lunatic ( 26. listopadu 2018 06:35 )

Dotyčná má spolu se samoživitelkami 1 důležitou společnou vlastnost - netaktičnost při volbě životního partnera;no vlastně - pokud si samoživitelka umí vybrat správně a tudíž dobře ,tak jí následná absence partnera již vadit nemusí a v tom lepším případě si dokonce za peníze expartnera-leckdy dědy,sežene k potomkovi i milence ... zatímco paní ze článku mohla tak maximálně uhradit výjezd hasičů

tomik007 ( 25. listopadu 2018 21:18 )

Slovaci a Italove jsou velice geneticky shodni

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud