Nutná obrana? Zloděj se mu pokusil ukrást tašku. Muž ho na místě zastřelil!

23. 11. 2018
12:55

Na parkovišti u nákupního střediska v provincii Limpopo v Jihoafrické republice se lupič pokusil jednomu muži ukrást tašku a poté ujet autem. Oloupenému majiteli se to však příliš nelíbilo a zareagoval nekompromisně. Vytáhl zbraň a na zloděje vystřelil. Ten padl mrtvý k zemi. Jeho komplicové ujeli.

Na parkovišti nákupního centra ve městě Polokwane si osmapadesátiletý muž povšiml, že se k jeho autu blíží podezřelý člověk. Poté uviděl, že utíká od vozidla pryč a v ruce drží jeho tašku. Na nic nečekal a rozběhl se za zlodějem.

Video Muž zastřelil zloděje na parkovišti - youtube
720p 360p

Pachatel měl namířeno k autu značky Toyota Corolla stříbrné barvy, v němž seděly další čtyři osoby. Pronásledovatel jej dostihl ve chvíli, kdy zloděj nasedl do vozidla. Dveře zůstaly otevřené. Okradený vytáhl zbraň a muže postřelil. Ten vypadl z auta ven a jeho kumpáni ujeli pryč. „Nechali ho tam prostě ležet,“ řekl později pro Times Live jeden z přítomných svědků.

Majitel si svou tašku vzal nazpět a odkráčel pryč. Zloděj na místě zemřel. Střelec ho nechal ležet na zemi. Když na místo dorazili policisté, jen pokrčil rameny a řekl: „Tito lidé nás neustále okrádají.“

Policejní mluvčí Moatshe Ngoepe oznámil, že střelec byl místní občan. „Když viděl lupiče prchajícího s jeho taškou, pronásledoval jej. Volal na něho, ať se zastaví, ale on neuposlechl. Proto na něj vystřelil a podezřelý na místě zemřel,“ sdělil mluvčí.

Oloupený získal svou tašku nazpět i s jejím obsahem, který zahrnoval mobilní telefon a nezveřejněné množství peněz. Policie zahájila vyšetřování a pátrá po zbylé čtveřici mužů, kteří ujeli autem z místa činu. O tom, zda nějaký postih hrozí i střelci, zdroje mlčí. Jihoafrická republika patří mezi země s celosvětově nejhorší kriminalitou. Každý den tu dojde ke spáchání více než 50 vražd.

europa ( 25. listopadu 2018 06:14 )

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/578609/nutna-obrana-zlodej-se-mu-pokusil-ukrast-tasku-muz-h o-na-miste-zastrelil.html A dobře udělal. Zlodějského šmejda není škoda.

ViktorOchlupin ( 24. listopadu 2018 20:37 )

Do JAR okamžitě vystěhovat všechny sluníčkáře,vítače, Piráty a Drahoše ať si to tam užijí

tongou ( 23. listopadu 2018 15:40 )

Za mne

spliny ( 23. listopadu 2018 15:31 )

Jednal správně, zabíjet zloděje !!!!!!!!!

offline ( 23. listopadu 2018 13:34 )

Podle nadpisu jsem se zaradoval, že se to stalo u nás, ale bohužel...tady by to dopadlo obráceně a mrtvý okradený by byl ještě z něčeho pro jistotu obžalován.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud