Svou dcerku schovávala dva roky v kufru auta mezi výkaly a hračkami: Půjde na 5 let do vězení

Autor: ČTK - 
16. listopadu 2018
20:49

Soud ve Francii vynesl pětiletý trest nad Rosou Marií Da Cruzovou, která schovávala svou dceru od narození dva roky v kufru automobilu. Tři roky z trestu jsou podle agentury AFP podmíněné. Prokurátor původně požadoval osmiletý trest vězení.

Součástí pátečního rozsudku je také pětiletý soudní dozor. Holčičku Sérénu našel v roce 2013 náhodou v kufru klientky vedoucí autoservisu v Terrassonu. Da Cruzová ji skrývala před manželem a svými třemi dalšími dětmi.

Séréna, které je nyní sedm let, je podle odborníků doživotně postižená, mimo jiné trpí autismem. Žije v pěstounské rodině a nedokáže mluvit. Matce bylo odebráno právo péče.

Da Cruzová, která v pátek u soudu vypadala vyčerpaná, řekla, že se chce dceři „omluvit za zlo, jehož se na ní dopustila“. „Uvědomuji si, že jsem se hodně provinila a že svou dcerku už nikdy neuvidím,“ řekla.

K tomu, jak to, že matka schopná postarat se o tři děti u čtvrtého popírala už těhotenství a poskytla mu pouze takovou péči, aby je udržela při životě, Da Cruzová řekla: „Nedokážu to vysvětlit sama sobě, takže to nemohou vysvětlit ani vám.“

VIDEO: Vlastní otec měl podle soudu tak týrat syna (4 měsíce), že chlapeček bude doživotně postižený

Video Vlastní otec měl podle soudu tak týrat syna (4 měsíce), že chlapeček bude doživotně postižený - Karel Janeček, Blesk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud